כשעוברים ברחוב יפה נוף הירושלמי קל מאוד לפספס אותו. מזל שהתגנבה לאוזנינו השמועה שדווקא שם, בלב שכונת המגורים השגרתית, פועל מרכול שהוא הפתעה לכל חובבי הממתקים. אז ברור שקפצנו בהזדמנות הראשונה.

המקום, שנקרא "מרקט יפה נוף", נראה מבחוץ כמו עוד פיצוצייה. גם כשנכנסים פנימה קופצים לעין בעיקר מוצרים שגרתיים כמו חלב, שתייה קלה, רטבים וממרחים שיש בכל בית. אבל כשמתחילים לנבור בין המדפים, פתאום מתגלים האוצרות האמיתיים.

מרקט יפה נוף וורטרס בייגלה (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
פופקורן ורטרס עם בייגלה. הכי טעים בעולם | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל
מרקט יפה נוף שוקולד הרשיז  (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
ים של שוקולד הרשי'ז | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל
מרקט יפה נוף הרשיז סמורס (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
וגם הרשי'ז סמור'ס, שדווקא אכזב | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל
מרקט יפה נוף משקאות סטארבקס (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
קפה סטארבקס, מישהו? | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל

נתחיל בבשורות לחובבי דגני הבוקר: אם הקו האמריקאי של הדגנים מדבר אליכם, תמצאו במרקט יפה נוף את כל מה שאתם חולמים עליו. מדגני בוקר לאקי צ'ארמס (בגרסת פרוטי שנראתה לנו קצת יותר מדי צבעונית ובגרסה הקלאסית עם המרשמלו, שבכל פעם מביאה אותנו מחדש לידי השתאות), דרך דגני פופ טארט במילוי תות שדה, שנראים כמו גרסה חיוורת של כריות אבל מתגלים כהברקה תותית נעימה וטעימה, ועד דגני בוקר צ'ורוס - שהם אומנם בסך הכל דגנים בטעם קינמון, אבל הצורה הופכת את החוויה לכיפית פי מאה.

במדפי העוגיות תמצאו שלל מותגים מאירופה וארצות הברית, ונוכחות מרשימה של כל מארז אוריאו שאפשר לחשוב עליו: עוגיות אוריאו מצופות, מיני אוריאו, אוריאו במילוי שוקולד, אוריאו קלאסיות עם אקסטרה מילוי, אוריאו רד ולווט, אוריאו לימון, אוריאו חצי חצי חמאת בוטנים ושוקולד ויש עוד. אם תזדקקו למשקה כדי להעביר את כל העוגיות האלה בגרון, במקרר המשקאות תמצאו את בקבוקי הקפה הקר המסחריים של סטארבקס.

מרקט יפה נוף עוגת מילקה (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
עוגת מילקה. לא הכרנו! | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל
מרקט יפה נוף גלידת מארס (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
וארטיק מארס | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל
מרקט יפה נוף רפאלו פטל (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
פאלו פטל. מעניין | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל

מה עוד מצאנו כאן? מה לא. פופקורן מתוק מבית ורטרס אורגינל, בגרסת הבייגלה ובגרסה הקלאסית (רק לא מזמן התעלפנו עליו והתבאסנו שאין להשיג אותו בארץ והנה הוא כאן); מארז עצום של קיט קט שוקולד מריר 70 אחוז; עוגות אישיות של מילקה וממרח שוקולד לינדט (שכבר סיפרנו לכם עליו ולצערנו היה מלהיב במראה אך פחות בטעם).

טעמנו גם רפאלו בגרסת פטל שהיה משונה ומעט הזכיר ניחוחות של מטהר אוויר, אך עם זאת הצליח גם להיות טעים ומעניין; כדורי לוטוס בציפוי שוקולד לבן וגרסה נוספת בציפוי שוקולד לבן וקפה, שניהם מדהימים וממכרים כדי כך שהצליחו לשדרג את חוויית האכילה הכיפית והפריכה של עוגיות הלוטוס. היו גם חטיף מיקס מבית קיט קט, שהתגלה כשילוב מדהים בין חתיכות קיט קט קטנות לפיצוחים קלויים; חטיפים אישיים כיפיים כמו ריסס קראנץ' - כדורי אורז קלוי עטופים שוקולד ריסס טעים (שהבעיה היחידה שלהם הייתה הכמות המזערית בחבילה); טבלאות שוקולד הרשי'ז בטעם שוקולד מנטה (שחובבי הז'אנר יעופו עליו), ובטעם שוקולד בתוספת בוטנים ובייגלה; ואפילו חטיף סמור'ס של הרשי'ז שהתברר בדיעבד כנפילה, עם טעמי לוואי לא נעימים בכלל.

מרקט יפה נוף גלידות (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
מקרר הגלידות | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל
מרקט יפה נוף ריסס קראנץ' (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
רק למה יש בפנים כל כך מעט? ריסס קראנץ' | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל
מרקט יפה נוף אוראו לימון (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
כל אוריאו שתרצו | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל
מרקט יפה נוף קיט קט מיקס (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
חטיף תענוג. מיקס קיט קט | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל

חם שם בחוץ: מה מסתתר במקרר הגלידות?

גם גלידות מעניינות מייבאים כאן, ולראיה מקרר הגלידות האישיות עם המגוון העשיר. הגלידות כן הן בתפזורת, כך שתוכלו לרכוש יחידה אחת לנשנוש מיידי או להרכיב לעצמכם חבילה המשלבת כמה סוגים. בימים אלה תמצאו במקרר כאן טילון וקוקילידה מבית m&ms; שלגונים של טובלרון; שלגון ריסס, שאכן הזכיר את חטיף חמאת הבוטנים והשוקולד אבל היה מעט שמנוני מדי במרקמו; וגלידת טאקו שהייתה שדרוג מעניין ופריך לטילון הסטנדרטי.

מלבד מגוון המוצרים הרחב שניכר שעומד מאחוריו מישהו שבאמת אוהב ממתקים, אהבנו מאוד את היחס האדיב בחנות, הנכונות לעזור וההשתדלות למכור את המוצרים במחיר סביר למרות שהם מיובאים במיוחד ונדירים במחוזותינו (כל מה שרכשנו כאן ביחד עלה 225 שקלים). בכל שבוע מעדכנים במרקט יפה נוף את המוצרים וניתן לעקוב בעמוד הפייסבוק של המקום אחר החידושים. כשמוצרים מסוימים מתחילים לצבור תאוצה ולקבל נוכחות בחנויות מן השורה, הם לרוב יורדים כאן מהמדפים כדי לפנות מקום למציאות חדשות ולא מוכרות. בקיצור, כן ירבו מקומות כאלה. ירושלמים - הרווחתם.

מרקט יפה נוף. יפה נוף 17, ירושלים

מרקט יפה נוף אוראו רד וולווט (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
עוד עוגיות | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל
מרקט יפה נוף דגני בוקר (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
לחובבי דגני הבוקר | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל
מרקט יפה נוף ממרח לינדט (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
ממרח לינדט. יפה אך לא מאוד טעים | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל
מרקט יפה נוף גלידה בטאקו (צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל)
בצורת טאקו. גלידה ביפה נוף | צילום: ריטה גולדשטיין, mako אוכל