טוויסט קריספי, עלית

שאלה תאולוגית: טוויסט שאין לו טעם ישן – האם הוא נחשב משודרג או משונמך? הדעת נותנת שאוהבי הטוויסט, שמקבלים אותו כבר דורות כמו שהוא (שזה: עבש למחצה וכל כולו משדר "ידעתי ימים טובים יותר"), יתפלצו אל מול הטריות המתפרצת, ואילו אנשים רגילים יגלו לראשונה שוואללה, מדובר בחטיף נחמד למדי.

הטוויסט קריספי החדש, שהוא טוויסט רגיל אבל עם מעטה שוקולד פציח, טרי טרי, העלה השבוע את הסוגיה הזו למודעות במלוא העוצמה. אוהבת הטוויסט שנדרשה לחוות את דעתה עיקמה פרצוף, הזעיפה גבותיה ופנתה מיד לטעמי קרמל מלוח – עוד מוצר חדש של עלית. בהיותה של אוהבת הטוויסט חולת מתוקים רצינית ביותר, העובדה שהשאירה שלושת רבעי טוויסט לא זלול מעידה כמו אלף מילים על מורת הרוח שחשה. אחריה ניגש לחטיף אדם מן הישוב, והוא כצפוי נהנה מהשדרוג עד מאוד, והודיע שעם ציפוי כזה – הוא מוכן לאמץ את הטוויסט באופן קבוע. אז האם החטיף הזה מוצלח? יותר מאי פעם – תלוי את מי שואלים.

שורה תחתונה: אוהבים את הטוויסט המקורי? ייתכן מאוד שתזעמו על הגרסה החדשה. כל השאר, סוף סוף יש לכם הזדמנות להתאהב בטוויסט.
מחיר: 3.00-3.90 שקלים.

תה ירוק קינמון מתובל, ליפטון (צילום: יחסי ציבור,  יחסי ציבור )
לימונית ולואיזה זה קלאסי, איך הקינמון המתובל? | צילום: יחסי ציבור, יחסי ציבור

תה ירוק קינמון מתובל, ליפטון

סדרת התה הירוק של ליפטון התחדשה לעת חורף בשני טעמים חדשים – את הראשון אימצנו אפילו בלי לטעום (ירוק לימונית ולואיזה תמיד עובד לנו), בשני קצת חשדנו. ראשית, תה קינמון הוא לא מהאורחים הרצויים אצלנו בדרך כלל – הרי אם היינו רוצים לאכול שטרודל היינו אוכלים שטרודל, ולא שותים תה. שנית ועיקרית, המילה "מתובל" היא הרבה פעמים שם קוד לציפורן, וציפורן, אם לא משתמשים בה במידה, יכולה להיות חוויה מצערת למדי.

אז התבלינים אומנם התגלו כציפורן, ותו לא, אבל למרבה השמחה השימוש בה נעשה במשורה, השילוב התגלה כחביב והתוצאה הייתה תה מהסוג הצ'אי-מסלאי - שהוא לא בדיוק מה שמחפשים כשמצוננים, אבל בהחלט יכול לעבור נחמד בערב קריר מול הטלוויזיה. הוסיפו לזה את העובדה שהמחיר של הליפטון נמוך בעשרות אחוזים מזה של התה המקביל של ויסוצקי, וקיבלתם מוצר שראוי להתעכב עליו בסופר, לכל הפחות.

שורה תחתונה: לחובבי הצ'אי מסאלה. 3.5 כוכבים.
מחיר: 11.90 שקלים ל-20 שקיקים.

עוגיות חמאה ועוגיות חמאה פרג ולימון קלאסיות, לחמי (צילום: יחסי ציבור,  יחסי ציבור )
עוגיות החמאה של לחמי. לא קל | צילום: יחסי ציבור, יחסי ציבור

עוגיות חמאה ועוגיות חמאה פרג ולימון קלאסיות, לחמי

תראו, זה פשוט: אם בא לכם לרדת על חבילה שלמה של עוגיות במכה, עם הפסקות רק לנשימה מפעם לפעם, גשו לסופר הקרוב ורכשו את אחת משתי האופציות החדשות של קונדיטוריית לחמי. על עוגיות החמאה אין יותר מדי מה להרחיב – פשוט עוגיות חמאה טובות, בלי טריקים או תוספות. עוגיות חמאה כמו שעוגיות חמאה צריכות להיות. קניתם? מעולה, אל תהססו להוסיף לעגלה גם את עוגיות החמאה-פרג-לימון מאותה סדרה. מדובר במוצר מפתיע ונהדר. לטעמנו היה אפשר להשאיר את הפרג מחוץ לתמונה, אבל התוסף הלימוני הוא שדרוג מקסים שתבינו את גדולתו כבר בביס הראשון.

שורה תחתונה: אם עוגיות חמאה קנויות, אז אלה. 4 כוכבים.
מחיר: 15.90-19.90 שקלים ל-200 גרם.

לחם צרפתי 100% כוסמין, מאפיית אנג'ל (צילום: דן לב,  יחסי ציבור )
לחם צרפתי 100% כוסמין. ידידותי! | צילום: דן לב, יחסי ציבור

לחם צרפתי 100% כוסמין, מאפיית אנג'ל

הלחם החדש של מאפיית אנג'ל, המתפאר בקמח כוסמין מלא בשיעור של 100%, מחמצת ומבחר דגנים, התגלה כלחם נחמד ביותר, קליל ולא דחוס, ואפילו הילדים הסכימו לתת לו צ'אנס. הכוסמין, מספרים באנג'ל, מסייע לתהליך העיכול ותורם לתחושת שובע לאורך זמן – עם זה אנחנו נאלצים להתווכח, כי עם כל הכבוד ללחם הצרפתי החדש, שהוא באמת סבבה, תחושת שובע לאורך זמן היא לא משהו שמשיגים אצלנו כל כך בקלות.

שורה תחתונה: לא רע בכלל. 4 כוכבים.

קונפיטורת פירות יער, יד מרדכי (צילום: שלומי ארביב,  יחסי ציבור )
קונפיטורת פירות יער. עדיין לא שם | צילום: שלומי ארביב, יחסי ציבור

קונפיטורת פירות יער, יד מרדכי

השילוב שמציעה הקונפיטורה החדשה של יד מרדכי – תות, פטל ואוכמניות – נשמע לנו כמו אחלה דיל, אבל הטעימה קצת אכזבה: בפועל מדובר בריבה בטעם די אמורפי של "פירות יער", שהוא אף אחד מהשלושה, וחתיכות הפרי היחידות שהרגשנו בה היו אוכמניות קצת קשות ויבשושיות מדי, שהרגישו לא מאוד קשורות. לא נגיד לכם שהצנצנת הלכה לפח – הריבה, כדרך כל ריבה, סיימה את חייה על צנימים יחד עם שכבה יפה של חמאה, אבל בתחושה אנחנו משוכנעים שיד מרדכי יכולים יותר.

שורה תחתונה: עוד קצת מאמץ. 2.5 כוכבים.
מחיר: 10.90-14 שקלים לצנצנת של 340 גרם.

לחמניות אקטיב ברמן מדברות, מאפיות ברמן (צילום: אסף אמברם,  יחסי ציבור )
לחמניות אקטיב ברמן מדברות. הוכיחו את עצמן | צילום: אסף אמברם, יחסי ציבור

לחמניות אקטיב ברמן מדברות, מאפיות ברמן

לחמניות ברמן אקטיב הן מוצר ותיק ומומלץ (מכירים אותן? מאורכות כאלה, כמו לחמניות לנקניקיות). הן עשויות מ-100 אחוז קמח מלא, ובכל זאת מצליחות להיות רכות וטעימות ממש – וככאלה אנחנו רוחשים להן אהבה עמוקה.

לאחרונה החלו הלחמניות לצוץ בגרסה חדשה, עם שלל כיתובים כמו "בהצלחה בלימודים", "♥ אותך" ושאר מסרים בלתי מרעישים, ואנחנו סירבנו להתלהב. כל זה השתנה כשהילד החל לבקש רק אותן לארוחת העשר – ובכך, שלא באופן מודע, העדיף את הגרסה הלחמנייתית הבריאה על פני הגרסה הלבנה הריקה מערכים תזונתיים. וכשיש משהו שגורם לילד להעדיף קמח מלא – אנחנו אוהבים את המשהו הזה ואומרים תודה. אז תודה.

שורה תחתונה: לא חידוש מסעיר, אבל אם זה גורם לילדים לאכול לחמניות מחיטה מלאה, דיינו.
מחיר: 8.90-13.90 שקלים לאריזה של 6 לחמניות.

סדרת פירות יער מוקפאים, פסקוביץ (צילום: יחסי ציבור,  יחסי ציבור )
תותים מוקפאים. וואללה, נחמד | צילום: יחסי ציבור, יחסי ציבור

סדרת פירות יער מוקפאים, פסקוביץ

יש דברים שכל אחד חייב בפריזר. פיתות למשל, משהו ממשפחת הירקות המוקפאים, יהיו שיאמרו גם מלאווח (או כל בצק תימני שמנוני אחר שאפשר להפוך חיש לארוחת ערב). פירות היער המוקפאים של פסקוביץ אינם נמנים עם הקבוצה הזו – כלומר, לגמרי אפשר בלעדיהם – אבל אם הם כבר שם הם בהחלט משדרגים את החיים. אנחנו ניסינו את התותים הקפואים בשייק וגם הכנו מהם רוטב מתוק, ושניהם יצאו טוב מאוד. האם נקנה אותם שוב? מוקדם לומר. עוד בסדרה: אוכמניות, פטל שחור, דובדבנים חמוצים, פטל אדום ותערובת פירות יער.

שורה תחתונה: נייס טו הב. 3.5 כוכבים.
המחיר: 12.90 שקלים לאריזה של 300 גרם.

תפוחי אדמה מבושלים להכנה מהירה, טעם הטבע, שטראוס (צילום: סטודיו שטראוס,  יחסי ציבור )
תפוחי אדמה מבושלים להכנה מהירה. זהירות, שמן רותח | צילום: סטודיו שטראוס, יחסי ציבור

תפוחי אדמה מבושלים להכנה מהירה, טעם הטבע, שטראוס

בתור פריקים משוגעים של תפוחי אדמה, כל מה שמקצר את הדרך בינינו לבין מנת תפודים מהבילה אוטומטית מקבל אצלנו אות הצטיינות. המוצר החדש של שטראוס – שלושה סוגים של תפוחי אדמה מבושלים בוואקום, רק להקפיץ/לטגן/לחמם/לאפות ולזלול – הוכיח שהוא ראוי לאות הזה בגדול. אנחנו, בהיותנו שמנמנים חסרי תקנה, בחרנו לטגן את התפודים בשמן, והלכנו לפי ההוראות על האריזה, שלמרבה השמחה לא קימצו בשמן כלל. בתוך דקות בודדות התקבלה תוצאה מושלמת לגמרי, אבל אנחנו כן מוכרחים להזהיר: השקיות מכילות כמות לא מבוטלת של נוזלים, כך שמאוד מאוד מאוד מומלץ לסנן את התפודים היטב לפני הכנסתם לשמן. אנחנו לא השכלנו לעשות את זה (היי, לא היה כתוב בהוראות!), וזכינו לכמות מבעיתה של קפיצות של שמן רותח. לא כיף.

שורה תחתונה: טעים בטירוף, רק תיזהרו מהשמן. 4.5 כוכבים.
מחיר: 10.90-11.90 שקלים ל-400-500 גרם.

מאמא עוף אותיות (צילום: יחסי ציבור,  יחסי ציבור )
מאמא עוף אותיות. איפה ואיפה | צילום: יחסי ציבור, יחסי ציבור

שניצלים אותיות, מאמא עוף

מאמא עוף הוציאה מוצר חדש של שניצלים בצורת אותיות, ואנחנו, שבדרך כלל פחות אוהבים שניצלים מן המוכן, חיממנו אותם לארוחת הערב, תוך שאנחנו מתכננים איך נרכיב לכל ילד את שמו על הצלחת. לצערנו גילינו שבמאמא עוף מעדיפים באופן בוטה אותיות מסוימות על פני אחרות, כך שט"תים, למשל, היו לנו למכביר, אבל אף לא אל"ף אחת - אבל לילדים זה לא הזיז במיוחד והם אכלו ושמחו בשלהם. אנחנו שמחנו שלפחות מדובר ב-100% חזה עוף (בחלק של העוף, כן? הציפוי זה כבר סיפור אחר), בלי יותר מדי קשקושים.

שורה תחתונה: נחמד. 3 כוכבים.

מחיר: 25-36.90 שקלים ל-700 גרם.

מחוץ לקופסה: מונבטים

סדרת מונבטים החדשה היא כנראה הדבר הכי בריא שיצא לנו לאכול לאחרונה: מדובר בדסקיות קפואות שהן סוג של לחם, שעשוי משילובים של קינואה, כוסמת, קטניות, דגנים ללא גלוטן, ירקות ופירות, כולם מונבטים. הכל אורגני, הכל ללא גלוטן, הכל טבעוני, הכל בריא בשיגעון. את הדסקיות מחממים בטוסטר או בתנור, הן מתקבלות פריכות מבחוץ ורכות למדי מבפנים, והן בהחלט יכולות להחליף לחם אצל מי שקמח חיטה אינו רצוי במעונו.

הטעם של המונבטים משתנה – יש כאלה מתקתקים, עם תפוחי עץ או תאנים, ויש שאינם מתוקים. 15 סוגים בסך הכל – אבל בכולם מככבת הכוסמת, כך שאם אתם מאלה שהריח הכוסמתי דוחה אותם, מוטב שלא תתקרבו. אנחנו, ששונאים כוסמת רק קצת, ניסינו כמה וכמה מהטעמים, וגילינו שמדובר בארוחת בוקר משביעת רצון וגוף, בעיקר אם מגבים את הדיסקיות בכמות יפה של קוטג', דבש או שניהם (האמת, אבוקדו יכול לבוא פה פצצה). הנוכחות הכוסמתית בהחלט מורגשת, והמוצר דחוס באופן קצת חריג, אבל שוחרי הבריאות כנראה יתלהבו ממנו, ולסובלים מצליאק הוא בהחלט יכול להוות שדרוג לחיים.

מחיר: כ-28 שקלים לאריזה המכילה 4 יחידות (לפחות 300 גרם).
להשיג בבתי טבע ובחנויות מובחרות ברחבי הארץ. לפרטים: http://munbatim.com.

מונבטים (צילום: אפרת בלוססקי,  יחסי ציבור )
מונבטים. אולי המאכל הכי בריא אבר | צילום: אפרת בלוססקי, יחסי ציבור

לשונות חתול של איקה שוקולד

השוקולטיירית איקה כהן, שאת הפרלינים המופלאים שלה אנחנו מלווים מקרוב מאוד כבר שנים, השיקה לאחרונה סדרה של לשונות חתול – שוקולדים דקיקים ויפהפיים בצורת, ובכן, לשונות של חתול, עם ציפויים מרהיבים בצבעי זהב ואדום נחושת. השוקולדים לא רק עדינים ויפים נורא (וגם כיף לשחק איתם בפה, יתרון כשלעצמו), אלא גם מפתיעים עם מילויים טעימים במיוחד. פינוק אינטליגנטי נוסטלגי.

מחיר: 25 שקלים למארז של 5 לשונות חתול.
איקה שוקולד. יד חרוצים 11, תל אביב. לפרטים: www.ikachocolate.com.

לשונות חתול של איקה שוקולד (צילום: יחסי ציבור,  יחסי ציבור )
לשונות חתול של איקה שוקולד. מהמם | צילום: יחסי ציבור, יחסי ציבור