בין הדלקת נרות בעבודה להדלקת נרות בגן של הילד או ערב סופגניות ולביבות לצד החברים והמשפחה, לכולנו ייצא בחנוכה הקרוב לאכול לא מעט סופגניות, ואי לכך גם להוציא על המאפים השמנמנים והתפוחים הללו לא מעט כסף.

אין תמונה
האם זה טעים?

 בואו לקרוא מה עוד טעים בפייסבוק שלנו

מחירה של הסופגנייה הסטנדרטית הזולה ביותר ששמענו עליה עד כה הוא כשלושה שקלים, ברשתות השיווק ובמאפיות פשוטות. כל זה היה נכון עד שרשת ויקטורי החליטה לרכב על גל ה"בשקל" והשיקה לאחרונה את הסופגנייה בשקל שתימכר ברשת בחג חנוכה הקרוב.

כדי לראות מה טיב הסחורה, הפקרנו את גופנו וטעמנו משלוח חם במיוחד של הסופגניות של הרשת. החדשות הטובות הן שלסופגניית הריבה הקלאסית היה אחלה טעם. אל תצפו כאן לריבה אמיתית או בצק מהסרטים שעוד תחלמו עליו בלילה. בסך הכול מדובר בבצק חביב למדי (עם תחושת שומניות שליוותה אותנו אחרי האכילה כמו במרבית הסופגניות) וריבה אדומה תעשייתית ונוסטלגית. אפילו אבקת הסוכר שהתקשתה על חלקה העליון של הסופגנייה הייתה לא רעה בטעמה. 

סופגניה בשקל ויקטורי (צילום: עידית נרקיס כ"ץ, אוכל טוב)
וככה זה נראה באמת | צילום: עידית נרקיס כ"ץ, אוכל טוב

אם הרשת לא הייתה מגבילה את מכירת הסופגניות בשקל למארזים של 6 יחידות בלבד, היינו אומרים לכם אפילו שמדובר במבצע מדליק במיוחד, בעיקר לאירועים שמצריכים מאסות של סופגניות. בגלל שכן יש הגבלה בכמות, לא נותר לנו אלא לקוות שהיא תבוטל ובהקדם. 

 עוד באוכל טוב:

בשונה מהסופגניות הריקות או מלאות הריבה במחיר שקל, הסופגניות האחרות שמציעים בוויקטורי במילוי ריבת חלב, וניל או ציפוי שוקולד לא היו מוצלחות באותה המידה וגם לא עד כדי כך זולות - הן עולות 4 שקלים וטעמם אינו מרשים. המילויים אמנם פקדו את הבצק בנדיבות אך טעמם היה מתוק מדי וחד ממדי (לא משהו שהזכיר ריבת חלב או וניל אמיתי בשום צורה).

הסופגנייה המצופה שוקולד, סוכריות ומרשמלו הייתה יקרה אף יותר (6 שקלים) ועוד פחות טעימה מהשאר. המרשמלו אמנם היה רך וטעים אך ציפוי השוקולד הרגיש כל כך תעשייתי עד שהפסקנו לאכול את הסופגנייה כבר אחרי חצי הביס הראשון.

בקיצור, אם בא לכם לפנק את חברי הגן של הילד או כל אירוע אחר שאתם צריכים לפקוד בחג הקרוב ולא בא לכם להוציא יותר מדי, הסופגנייה הפשוטה והקלאסית של ויקטורי תספק את הסחורה, בטח יחסית לסופגניות של רשתות שיווק אחרות שעולות יותר וטעמן זהה אם לא פחות טוב. אבל אם בא לכם סופגנייה מפונפנת ומושקעת, כאן לא תמצאו את מבוקשכם.

 לכל הפרטים

>> רוצים לשפר את הזיכרון? תאכלו שוקולד