אין תמונה
שוקולד השחר בטעם תפוז. פשוט לא

ממרח שוקולד בטעם תפוז בשפופרת לחיצה, השחר העולה
יש דברים שאסור בשום אופן לגעת בהם – שוקולד השחר הוא ללא ספק אחד מהם. המותג שעליו גדלו דורות שלמים של ילדים, חיילים ואנשים עם דיכאון רגעי באמת שלא זקוק לחידושים, לפחות לא בגזרת הטעם. אז אחרי שבשנה שעברה החליטו על שינוי כיוון עם בקבוק לחיץ חביב, השנה הוחלט להוסיף אופציה נוספת ולהוציא את הממרח בגרסת שוקולד-תפוז. התוצאה, איך נגיד, לא משהו בכלל. הטעם חוטא למקור בצורה מוגזמת, וכשלעצמו אינו נעים במיוחד, והשורה התחתונה היא בדיוק כמו שורת הפתיחה: יש דברים שפשוט אסור לגעת בהם.

שורה תחתונה: דחיל ראבאק, אל תיגעו לנו בשוקולד השחר.
מחיר: 11.90-13.90 שקלים לבקבוק לחיץ של 330 גרם.

יודעים איפה באמת טעים? בפייסבוק שלנו

אין תמונה
כריות מיקס. אבל איפה הנוגט?

כריות מיקס, תלמה
כשחושבים על כריות חושבים בדרך כלל על כריות נוגט, שהן בערך הדבר הכי טעים שיצר האדם. הבחוץ קצת חסר טעם, הבפנים מתוק וממכר - והאיזון מושלם. אז למרבה הצער כריות מיקס החדש לא כולל את גרסת הנוגט, אלא רק כריות בטעם שוקולד ובטעם וניל. מה שאומר הרבה מתיקות מוגזמת, הרבה טעם של קקאו ותמצית וניל ושום דבר להתרגש ממנו.

שורה תחתונה: אם כבר מיקס, שיהיה עם הנוגט.
מחיר: 16.90-18 שקלים לאריזה של 750 גרם.

סדרת לחמי שאור, גידרון לשופרסל
חברת גידרון החלה לשווק לשופרסל סדרת לחמי שאור לאפייה בסניפים. בסדרה שישה סוגי לחמים, אנחנו טעמנו שניים: לחם שאור עם תמרים ולחם שאור מקמח חיטה מלא. אם לסכם בשתי מילים: אחלה לחם. אם בקצת יותר: שני הלחמים היו טריים וכיפיים, עם קרום פציח ופנים רך ואוורירי שצועק "חמאה!". בעוד שעל השאור מקמח חיטה מלא היה קונצנזוס, הדעות לגבי השאור עם התמרים היו חלוקות. חתיכות התמרים בלחם גדולות, מפוזרות בנדיבות ודומיננטיות מאוד. חובבי הלחמים המתוקים התלהבו, השאר פחות.

שורה תחתונה: טעים. יש מצב שפינקו קצת יותר מדי עם התוספות. 4 כוכבים.
מחיר: 16.90 שקלים לכיכר.

עוד באוכל טוב:

 

אין תמונה
שבלולי קינמון. כאילו נאפו כרגע

שבלולי קינמון ורוגלך קקאו, אנג'ל
חברת אנג'ל השיקה לאחרונה שתי סדרות חדשות של מאפי שמרים, העונים לשמות הדביליים משהו אנג'לנו ואנג'לי. אבל כמו שאומרים, לפעמים עדיף רוגלך טוב משם טוב, וזה בדיוק מה שקורה עם המאפים האישיים בסדרה. טעמנו את הרוגלך קקאו ואת שבלולי הקינמון מסדרת אנג'לנו, ונשארנו די המומים. למרות האריזה שלא הבטיחה רבות והלוק התעשייתי, אחרי חימום מהיר בטוסטר אובן קיבלנו מאפים שהיו פשוט טובים. שבלול הקינמון הרגיש כאילו יצא הרגע מתנור במאפייה ביתית, והרוגלך היו נחמדים לאללה, לא מספיק מתוקים לטעמנו אבל בהחלט טעימים בשביל משהו שמגיע באריזת פלסטיק.

שורה תחתונה: אחלה אופציה לימי הולדת, ישיבות ועד וחדרי מורים.

אין תמונה
עוגיות ללא גלוטן. יש פה בעיה

סדרת עוגיות ללא גלוטן, בר אל
חברת בר אל השיקה עוגיות מתוקות ומלוחות שהן גם ללא גלוטן, גם טבעוניות וגם ללא תוספת סוכר. ספתח קשה במיוחד. אנחנו טעמנו את העוגיות בטעם חלבה ואת העוגיות המלוחות, ומה נאמר לכם? לבנו עם הצליאקים. עוגיות החלבה היו החביבות יותר מבין שני הסוגים, קטנות וסימפטיות, אך שמרקמן היה משונה מאוד ונרשמה נוכחות תמוהה של מליחות גסה בכל כמה ביסים. על כל פנים, ליד העוגיות המלוחות גרסת החלבה נצצה. לא רק שהצורה של המלוחות מאוד לא כיפית, הטעם שלהן ממש לא נעים. והמחיר? אללה יסטור.

שורה תחתונה: בטיפה מאמץ אפשר למצוא עוגיות ללא גלוטן טובות בהרבה. 2 כוכבים לחלבה, 1 כוכב לעוגיות המלוחות.
מחיר: 19-20 שקלים לאריזת 200 גרם.

אין תמונה
שקדי מרק עם אטריות. כן, ביחד

שקדי מרק עם אטריות, אסם
לכאורה: הברקה. שני המוצרים המשלימים למרק האולטימטיביים, שקדי מרק ואטריות דקות, באותה אריזה. מה לעשות שבפועל המציאות קצת יותר מורכבת. ראשית, בניגוד למה שטוענים באסם, החשק לאטריות והחשק לשקדי מרק הם שני חשקים שונים לחלוטין. הגישו לילד שביקש שקדי מרק קערת מרק עם אטריות, ותראו למה אנחנו מתכוונים. שנית, זמן ההתרככות של האטריות, שמתבשלות רק בתוך המרק, ארוך משמעותית מהזמן שלוקח לשקדי המרק להפוך לקווץ'. התוצאה: מרק עם אטריות טעימות למדי ושקדי מרק מסמורטטים, או לחלופין מרק עם שקדי מרק פציחים וטעימים ואטריות לא מבושלות.
שורה תחתונה: מגניב רק על הנייר. 2.5 כוכבים.
מחיר: כ-10 שקלים לשקית של 400 גרם.

אין תמונה
אצבעות שניצל ללא גלוטן. זה מורכב

אצבעות שניצל ללא גלוטן, מאמא עוף
בכל פעם שמגיע לידינו מוצר ללא גלוטן, אנחנו נמלאים תקווה שהוא יהיה זהה לאחיו הגלוטני ולא יסבול מתסמיני לוואי בטעם או במרקם. למרבה הצער, ברוב הפעמים זה לא המצב, והגרסאות ללא הגלוטן לא מצליחות להשתוות לגרסאות המקור. אז אחרי מפח הנפש מהעוגיות שטעמנו קודם, ניסינו את השניצלים החדשים של מאמא עוף, שעטופים בפירורי לחם כשרים לצליאקים. האם אפשר להרגיש בהבדל? בהחלט. האם הגרסה ללא הגלוטן מוצלחת פחות מהגרסה הרגילה? כן. אבל מה שכן, מי שאוהב את ז'אנר השניצלים הקפואים כנראה יאהב גם את המוצר הזה, חרף הציפוי בעל המרקם הקשיח והמשונה.

שורה תחתונה: המרקם של הציפוי לא משהו, אבל לצליאקים זאת עדיין יופי של אופציה. 3 כוכבים.
מחיר: 28-36 שקלים לאריזת 700 גרם.

אין תמונה
100% גבינה, אבל למה כל כך מעט ממנה?

פיצה משפחתית דקה עם 100% גבינה, מעדנות
זה כמעט לא נעים, עוצמת ההשווצה של מעדנות בזה שהפיצה שלה מכילה גבינה אמיתית ולא זבל מזובל צהוב ומגורר. כן, אנחנו מבינים שמותגים אחרים מתקמצנים על הגבינה הצהובה ומוכרים לכם תחליפים בזויים, ועדיין. אז ניסינו את הפיצה של מעדנות, המשווקת כדקה, על 100 אחוזי הגבינה שבה, והאמת היא שממש לא נהנינו. הבצק היה עבה לפי כל קנה מדי ויבשושי למדי, והגבינה אמנם אמיתית אבל כה מעטה, שאפילו הילדים סירבו לביס שני. לא נעים לומר, אבל המשפט "פיצה מקפיצה כבר יותר טעימה" בהחלט נזרק לחלל האוויר.

שורה תחתונה: מסתבר ש-100 אחוז גבינה אמיתית זה פשוט לא מספיק. 2.5 כוכבים.
מחיר: 12-15 שקלים למגש לא גדול.

אין תמונה
ערמונים בוואקום. ליגה אחרת

מחוץ לקופסה: ערמונים בוואקום, אינובשטן
כן אנחנו יודעים, כל הקטע בערמונים זה לקלות אותם בתנור בבית, להסתחרר מהניחוח העצי המלטף שלהם, לשקוע בשינה על הספה ולהתעורר מריח עשן, לקלף אותם בידיים חשופות ולחטוף אלף כוויות. נוותר על הרומנטיקה – ערמונים בוואקום קוסמים לנו בהרבה, והערמונים של אינובשטן הם הדבר הכי קרוב לערמונים קלויים ביתיים שמצאנו בשוק. הם לא סובלים מהקמחיות המוזרה שמלווה את רוב הערמונים הקלופים שמגיעים בוואקום, והם שומרים על מתיקות ונימוחות. תכננו להכין מהם מרק ולספר לכם איך היה, אבל בסוף נשנשנו אותם ככה, כי ירד גשם והשקית כבר הייתה פתוחה. להשיג בטיב טעם, סטופמרקט וחנויות קטנות.

שורה תחתונה: קצת יותר יקרים משאר הערמונים בוואקום שיש בחנויות, אבל שווים כל שקל. 49.90-44.90 שקלים ל-400 גרם.

>> הנה המוצרים הקודמים שבדקנו, כולל חטיף אחד טעים במיוחד