חברות מסחריות תמיד אוהבות לנצל את תקופות החגים על מנת להשיק מהדורות מיוחדות ומעניינות. לראייה, טרפת הדלועים סביב האלווין או חג ההודיה, שלא לדבר על חג המולד, שמספקים תירוץ מעולה לכל מיני טעמים שווים. ולנו? לנו יש את פסח, שמביא מותגים כמו בן אנד ג'ריס להוציא גלידת חרוסת במהדורה חגיגית (מה חשבנו עליה? מוזמנים לצפות בסרטון הטעימה ולעקוב!).

אין כל דבר פסול בחרוסת, למעשה מדובר בממרח שאם מתעלמים מהחזות הלא מאוד חושנית שלו, הוא בהחלט טעים. מה יכול להיות רע בשילוב של תמרים, תבלינים ואגוזים? שום דבר. אבל שוב, ממרח בעל מיתוג לא בהכרח אטרקטיבי או סקסי. את גלידת החרוסת שלהם הוציאו בן אנד ג'ריס לראשונה עוד בשנת 2015, וכשטעמנו אותה אז לא התלהבנו כלל. זה היה גימיק לא מוצלח במיוחד, אלא שציפור קטנה לחשה לנו שגלידת החרוסת שיצאה השנה לקראת הפסח עברה מקצה שיפורים, אז החלטנו לנסות מחדש ולתת צ'אנס לחרוסת.

>> מתכונים לחרוסת

>> ועוד מתכונים לפסח

ומה נאמר? מה גדולה השמחה! על אף הציפיות המאוד נמוכות, מדובר בגלידה מצוינת. גלידת השמנת של בן אנד ג'ריס נוכחת כמובן והיא משופעת בממרח תמרים נעים, קינמון והרבה חתיכות טובות של אגוזי מלך. זה אומנם טעם שמרגיש כמו שולחן חג אשכנזי, אבל זה ממש לא דבר רע. הגלידה, שמנתית בטעם וניל, מחמיאה מאוד למתיקות העזה של החרוסת כממרח שעומד לבדו, והשילוב אולי לא מגניב ונוצץ כמו טעמי הגלידה האחרים של בן אנד ג'ריס, אבל הוא טעים לאללה ויכול להיות תוספת מגניבה לשולחן החג או לתקופת הפסח הקרובה. שורה תחתונה: הופתענו לחיוב, ממש שווה הזדמנות. מחיר: 22 שקלים לפיינט.