ריאליטי האפייה הבריטי עשה לאחרונה עלייה עם העונה הראשונה של "בייק אוף ישראל", שהביאה את עולם המתוקים היישר אל מסך הטלוויזיה. מי שהוכתרו כזוכים הגדולים הם שי גולן וניצן קריבין, שהכירו לפני כעשר שנים במהלך הלימודים לעיצוב גרפי. האהבה המשותפת לאפייה הביאה אותם לחלוק זמן גם במטבח של "בייק אוף ישראל". לאורך העונה הם הפתיעו את השופטים פעם אחר פעם בקינוחים אסתטיים להפליא והעוגות שהכינו באירוע הגמר הכריעו את הכף וזיכו אותם בניצחון המתוק.

לכבוד יום ההולדת ה-90 של מלכת אנגליה, ובמקביל לחגיגה הרשמית בלונדון, גם בישראל ציינו את המעמד המכובד. בארוע שהתקיים בפארק רעננה השתתפו מעל לאלף אורחים, כשעל המוסיקה ניצחה תזמורת חיל האוויר המלכותי שטסה במיוחד ארצה. כמו בכל יום הולדת מסורתית, אין חגיגה בלי משהו מתוק בצד, ומי שקיבלו את הכבוד שבהכנת העוגה המלכותית הם זוכי התכנית "בייק אוף ישראל", שי וניצן.

צילום: נמרוד סונדרס ואביגיל שאר ישוב

אין זו הפעם הראשונה שהוד מלכותה זוכה לקבל עוגה מרשימה מעשה ידיהם של מתמודדי ריאליטי האפייה המצליח. מי שהופקדה על הכנת העוגה בחגיגות שנערכו בלונדון היא נדיה חוסיין, מהגרת מבנגלדש ובת למשפחה מוסלמית דתייה, שזכתה ב"בייק אוף בריטניה" וכבשה את לב הצופים והתקשורת. מבט חטוף בשתי העוגות חושף דמיון קל מבחינת הגובה, שבהחלט מספק את אפקט ה"וואו" הנדרש במעמד מלכותי שכזה. האם יש למלכה חיבה לעוגות גבוהות ולא סיפרו לנו? מזל טוב ומלכותי שיהיה.

>> ההרשמה לעונה החדשה של "בייק אוף ישראל" החלה

>> צפו בכל הקטעים של "בייק אוף ישראל"