עסקים קטנים ובינוניים הם אחד ממנועי הצמיחה העיקריים של המשק הישראלי. בישראל יש חצי מיליון עסקים קטנים ובינוניים והם מהווים כ-99% מהעסקים במדינה, אחראים ל-54% מהתוצר העסקי ומעסיקים כ-60% מכלל המועסקים במגזר העסקי. העסקים הקטנים הם התורמים העיקריים לתוספת משרות במשק ומשקלם בתוצר העסקי עולה כל הזמן.

מעבר להצהרות ונתונים יבשים שנראים יפים על הנייר בסוכנות לעסקים קטנים בינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה מציעים גם שירותים מעשיים שנועדו לעזור לכם להפוך את העסק הקטן שלכם להצלחה גדולה. לא צריך להכין דף ועט, ריכזנו עבורכם פירוט של כלי הסיוע השונים שעומדים לפניכם.

ייעוץ לעסקים קטנים ובינוניים

תכנית הייעוץ של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים מותאמת במיוחד לצרכים של יזמים ובעלי עסקים. השירות ניתן בסניפי מעוף ברחבי הארץ ושם דגש על מיפוי עסקי של צרכי העסק, ליווי אישי ותכנון של חבילת ייעוץ והדרכה מודולרית, המורכבת מתחומי התמחות שונים. מטרת התכנית היא פיתוח עסקי וסיוע לעסקים במגוון רחב של תחומים וסיוע והכוונה בהקמת עסקים חדשים.  השירות ניתן בסניפי מעוף ברחבי הארץ ומציע (בין היתר) ייעוץ בתחומים הבאים: הקמת עסק, ניהול עסק, ייעוץ פיננסי, ייעוץ שיווקי, ייעוץ ארגוני, ייעוץ בנושאי לוגיסטיקה ותפעול ועוד.

ליווי למימון

ליווי וסיוע בקבלת מימון מקרנות/בנקים שונים ובחירת חלופות המימון המתאימות ביותר לעסק. השירות ניתן במטרה לסייע בקבלת מימון מקרנות ייעודיות לטובת השקעה או לטובת מתן הון חוזר שיאפשר לממש את הפעילות המתוכננת של העסק. בין השירותים שינתנו לכם בסניפי מעוף: ביצוע בדיקת היתכנות לעסק, ניתוח נתוני העסק ובחינת עמידה בתנאי הסף של קרנות שונות, הכנת תכנית עסקית שמותאמת לדרישות הקרנות ועזרה במילוי טפסי ההגשה למימון.

הדרכות וקורסים

שירותי הדרכה, קורסים וסדנאות מותאמים ספציפית לעסקים קטנים ובינוניים. קורסי המעוף מכילים תכנים מותאמים ומעניקים כלים מעשיים לפיתוח מיומנויות בעל העסק ועובדיו. ההדרכות המוצעות מגוונות ומקיפות תחומי ידע שונים הנדרשים לניהול העסק, פיתוח וקידום במטרה להשגת יעדיו. לא רק נושאי הקורסים מותאמים לצרכי בעל העסק, גם עלות הקורס מסובסדת בהשתתפות הסוכנות לעסקים קטנים. בין הקורסים המוצאים תוכלו למצוא: קורס מיומנויות ניהול, קורס בשיווק ומכירות, קורס שיווק דיגיטלי, קורס במסחר מקוון ועוד.

מסלול יוזמים עסק

מסלול סיוע ליזמים פוטנציאלים בהקמת עסק באמצעות לימוד עקרונות תאורטיים ומעשיים להקמה וניהול אפקטיבי של העסק. המועמדים שנמצאו מתאימים ליזמות יקבלו מסלול הכשרה ייחודי ומקיף שכולל קורס יזמות מעשי, ייעוץ עסקי וליווי לקבלת מימון מקרנות. בין השירותים תמצאו: קורס ייעודי בן 56 שעות שמטרתו לעזור לכם בהכרת העולם העסקי, הקניית כלים ומיומנויות לפתיחה וניהול עסק והכנה לקראת העולם העצמאי;  ייעוץ עסקי פרטני בנוגע להקמת העסק ובהיקף של עד 15 שעות בעלות מופחתת. במהלך הייעוץ ייבחן הרעיון העסקי לעומק, יינתן סיוע ליזם לתכנן את הקמת העסק ולהבין את כלל הפעולות הנדרשות ממנו; סיוע בקבלת מימון מקרנות - במידה ונמצא כי היזם בשל להקמת העסק ופיתוחו וכי הרעיון העסקי הינו בעל כדאיות ובעל ישימות להצלחה, היזם/העסק זכאי לקבל ליווי לקבלת מימון מקרנות. השירות מתאים ליזמים או עסקים בתחילת הדרך שלא השתתפו במסלול יוזמים עסק בעבר.

מרכזי עסקים של מעוף

מרכזי העסקים מספקים מקום פיזי לפעילות של עסקים זעירים וקטנים בתחילת דרכם בשילוב הדרכה ותמיכה מקצועית. במטרה לסייע בצמיחה ופיתוח של עסקים לתקופה של עד 18 חודשים, באמצעות השכרת שטחי משרד, מתן שירותי מנהלה, סיוע בשיווק וליווי עסקי. השירות ניתן בסניפי מעוף ברחבי הארץ. עסקים שימצאו מתאימים בהתאם לדרישות הסף יזכו לקבל (בין היתר): פגישת מיפוי עסקי, בניית תכנית עסקית, השכרת שטח משרדי (כולל ריהוט וציוד), סיוע בשיווק העסק, ליווי אישי על ידי מנהל/ת המרכז, שירותי אינטרנט, טלפון ופקס ועוד.

מסלול לקידום מסחר מקוון

ליווי וסיוע לצורך הקמת נוכחות באינטרנט והגברת המכירות המקוונות, עבור עסקים שאין להם פלטפורמה אינטרנטית למסחר מקוון. במסגרת הסיוע תקבלו סדנה בהיקף של 5 שעות אקדמיות. בנוסף, קיים מענק להקמת מערך מכירות בפלטפורמה למסחר מקוון, חדשה או קיימת, השתתפות בעלויות שיווק השווה 50 אחוז ועד לתקרה של 5000 שקל כולל מע"מ. סה"כ השתתפות מקסימלית בסך של 10,000 שקל. תוכלו לקבל שירותי ייעוץ בנושאי הקמת הפלטפורמה ושיווקה במחיר מוזל בהיקף של 10 עד 20 שעות ייעוץ. 

הלוואה בערבות מדינה

הלוואה בנקאית לפיתוח העסק בביטחונות נמוכים משמעותית מהנדרש במערכת הבנקאית. שיעור הריבית על ההלוואות לפי המסלולים השונים, יהיה כמקובל במערכת הבנקאית להלוואות מסוג זה, ויאושר על ידי ועדת הקרן. 

מלבד כל השירותים המפורטים לעיל תוכלו לקבל עוד עשרות שירותים, קורסים וייעוץ במגוון תחומים ההכרחיים להקמת העסק שלכם. באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ריכזו עבורכם את שלל השירותים ותוכניות הסיוע במנוע חיפוש פשוט בו תוכלו לאתר את כלי הסיוע שמתאים לעסק שלכם.