בעלי עסקים רבים הוציאו את מיטב כספם בשנה האחרונה, רק כדי לגלות שאת רוב השנה הם יבלו סגורים או ללא אפשרות לקבל קהל. זו שעה קשה ליזמים שעומדים בראש עסק קטן. ללא תקווה וללא מימון, נגזר עליהם לזנוח את חלום חייהם. זו בדיוק המטרה עבורה הוקם מיזם ,We-19 על מנת לשמור את הרוח היזמית הישראלית, להפיח תקווה בעסקים שנולדו לתוך המגפה הקשה ולהעניק להם הזדמנות מחודשת להצמיח את העסק שלהם, על אף הקשיים הרבים.

אביר קארה, מייסד ״אני שולמן״, מספר על חשיבות המיזם: "אנו גאים לסייע ולקחת חלק במיזם פורץ הדרך WE-19. חשיבות המיזם עצומה: בעלי עסקים בישראל, ובייחוד עסקים קטנים, נאלצים להתמודד עם עומס קשיים ואתגרים בשגרה והם נפגעים פי כמה במהלך המשבר הנוכחי. העסקים החדשים שנפתחו לאחרונה מהווים את מנוע הצמיחה החשוב ביותר שיוציא את המדינה שלנו מהמשבר הכלכלי. דווקא הם, העסקים החדשים והרגישים למשבר, נזנחו ונשכחו על ידי הממשלה".

אביר קארה (צילום: עופר לנדאו)
אביר קארה, מייסד ״אני שולמן״ | צילום: עופר לנדאו

"בזמן שהמדינה לא תורמת לשיקום המגזר העסקי, השטח עושה זאת בעצמו. פרויקטים כמו we-19 וחמ"ל השולמנים שהקמנו מטפלים באלפי פניות לסיוע של עצמאים באמצעות מתנדבים, עם מאמצים אזרחיים שמקלים על האתגר ומעניקים כלים ואפשרויות לצמיחה, גם על רקע מגיפת הקורונה".

קארה קורא לשולמנים הזכאים להיכלל במיזם להגיש מועמדות ולקבל את הסיוע הנדיב של WE-19 שיאפשר להם ולכולנו לעלות על מסלול הצמיחה וההצלחה.

עסקים למען עסקים

הכנו עבורכם שרשרת המלצות משלנו, של עסקים קטנים אשר צורכים באופן קבוע שירותים מעסקים קטנים גם כן. גזרו ושמרו:

שם העסק: חגי לפלר - הספורטאי הטבעוני 

חגי לפלר (צילום: זהר שטרית)
חגי לפלר, הספורטאי הטבעוני  | צילום: זהר שטרית

(ליווי אונליין לאנשים שרוצים לעשות שינוי גופני כמו חיטוב או העלאת מסת שריר על ידי תזונה מהצומח בלבד)

שפ המייסד: חגי לפלר 

שנת הקמה: 2018

איך אתה מתמודד עם תקופת הקורונה?
העברתי את כל הפעילות העסקית שלי לאונליין. הפסקתי כמעט לחלוטין להתבסס על מקורות הכנסה מלקוחות עסקיים גדולים ועברתי להתבסס על לקוחות פרטיים שזקוקים למסגרת תזונה ואימונים בתקופה הנוכחית. תקופת הקורונה עזרה לי לשנות כיוון ובכך גרמה לי להעז ולהגשים חלום. 

פרט שחשוב לדעת עליך:
בזכות הקורונה הצלחתי להתחטב ולהתחזק ברמה שמעולם לא חוויתי קודם לכם. 

עסק קטן שאתה ממליץ עליו:
ממרחי ראסטיז - חברה קטנה וטעימה שמייצרת חמאות בוטנים ושקדים טבעיות, בריאות ונפלאות.

 

שם העסק: סחבק - אתר משרות הצעירים של ישראל

מנהל רשתות חברתיות (צילום: By Dafna A.meron)
סחבק, אתר משרות הצעירים של ישראל | צילום: By Dafna A.meron

שמות המייסדים: אדם ברקת, שחר מדינה, Safra Digital, חיילים מצייצים

שנת הקמה: 2018

איך אתם מתמודדים עם תקופת הקורונה? 
בחודש מרץ ראינו לאן הרוח נושבת ועשינו התאמות למצב החדש במשק על מנת לסייע למעסיקים ולמחפשי עבודה כאחד. נערכנו לעזור למחפשי העבודה בתקופה מורכבת זו עם שירות לקוחות אנושי ומסלולים חדשים שיעזרו להם למצוא עבודה במהירות גדולה יותר ולחזור למעגל העבודה. יצרנו עבור המעסיקים בישראל תמונת מצב מפורטת על כל מועמד בכדי לסייע להם בסינון אפקטיבי ומהיר לגייס את המועמדים המתאימים ביותר מתוך גל הפניות שקיבלו. לשמחתנו, התאמות אלו התבררו כנכונות וכיום אנו מצליחים להחזיר למעגל העבודה מאות צעירים בכל חודש.  

פרט שחשוב לדעת עליכם:
סחבק מתאים לכולם - לא משנה מי אתה ומה הניסיון התעסוקתי שלך, ב"סחבק" תוכל למצוא את העבודה המושלמת עבורך.

עסק קטן אחר שאתם ממליץ עליו:
עמוד האינסטגרם "פשפשוק", תמיד יצירתי ועם ראש פתוח, מספק תוכן מצחיק למאות אלפי משתמשים ובזמנים כאלה הכי חשוב לצחוק.

פשפשוק (צילום: אהוד פורת)
פשפשוק, "מספק תוכן מצחיק למאות אלפי משתמשים" | צילום: אהוד פורת

 

שם העסק: סטודיו רינת שחם - שמלות כלה 

רינת שחם (צילום: עידו שחם)
רינת שחם - שמלות כלה | צילום: עידו שחם

שם המייסדת: רינת שחם

שנת הקמה: 2016

איך את מתמודדת עם תקופת הקורונה? 
בעקבות ההנחיות כלות רבות שלי נאלצו להתחתן באירועים קטנים ומצומצמים, היה לי חשוב לעצב להן קולקציה בעלת מראה פשוט ומעודן , ויחד עם זאת לשמור על ייחודיות וסטייל, כמו שהן אומרות "פשוט אבל כל כך מיוחד" 

כמובן שגם את המחירים התאמתי לרוח התקופה ודאגתי להיות גמישה בלוחות הזמנים כדי שיוכלו להעביר את הסגר בידיעה שהשמלה שלהן מוכנה ומחכה רק להן.

פרט שחשוב לדעת עלייך:
אני תמיד זמינה. גם כשכל מה שצריך הוא שיחת טלפון אחת מרגיעה, אני שמחה להיות שם בשביל הכלות שלי.

עסק קטן אחר שאת ממליצה עליו ומשתמשת בשירותיו:
רו"ח כרמי יחזקאל. זו תקופה כל כך מבלבלת מבחינה כלכלית, וכרמי מלווה אותי בכל צעד, תמיד זמין לשאלות, תמיד חושב עליי ושולח לי טיפים ועצות, מכוון אותי בתוך כל הניירת, פשוט דואג לאינטרסים שלי במקומי. בזכותו יש לי הרבה שקט נפשי. איש מבורך במיוחד בתקופה הנוכחית.

רינת ממליצה על כרמי (צילום: אורן קאן)
רו"ח כרמי יחזקאל | צילום: אורן קאן

 

שם העסק - מיכל פוסמן איפור ושיער

מיכל פוסמן (צילום: לירון כהן אביב)
מיכל פוסמן, איפור ושיער | צילום: לירון כהן אביב

שם המייסדת - מיכל פוסמן

שנת הקמה - 2007

איך את מתמודדת עם תקופת הקורונה?
האמת שהסגר הראשון היה קל יותר עבורי. היות והעבודה שלי מתחלקת לרוב בין הפקות טלוויזיה, פרסומות ואופנה לבין המגזר הפרטי, כלות ואירועים - מצאתי את עצמי עובדת יחסית בסגר הראשון משום שהיו לא מעט הפקות טלוויזיה מיוחדות לרגל המצב. לצערי 95 אחוז מהכלות שסגרו איתי לתקופת הקורונה (מבעוד מועד) דחו את החתונה או ביטלו אותה עד להודעה חדשה וענף החתונות כולו ספג פגיעה קשה מאוד. הסגר השני קשוח במיוחד - הכלות עדיין לא חזרו וגם ההפקות לא באותו נפח ואני ממש נאחזת בציפורניים בכל הפקה שעדיין יוצאת לפועל. למזלי אני עושה גם סדנאות אישיות ושיעורי איפור בזום כך שאני מצליחה איכשהו להעסיק את עצמי ולשמור על הגחלת.

פרט שחשוב לדעת עליך:
אני אדם רגוע ואופטימי מטבעי. תמיד הייתי. אני חושבת שזה מקרין גם על העבודה שלי והאינטראקציה שלי עם לקוחות. קשה מאוד להוציא אותי משלוותי וגם הכלה הכי לחוצה בעולם תצליח להירגע לידי.

עסק קטן שאת ממליצה עליו:
בוטיק הציפורניים של גל טורן. את גל הכרתי על סט צילומים של עיתון לאישה, אני עשיתי איפור שיער והיא עשתה ציפורניים. אחרי שראיתי את העבודה שלה היה לי ברור שאני מגיעה אליה כדי לעשות בעצמי. בתור מישהי שעובדת עם הידיים ונוגעת לא.נשים בפנים חשוב לי תמיד לשמור על ציפורניים מטופחות ואסתטיות. גל פשוט אשת מקצוע ברמה בינלאומית, הבוטיק שלה הוא אחד היפים בארץ והיא לא מתפשרת על השירות, האיכות והחוויה הכוללת בעבודה שלה. ממליצה בחום.

ציפורניים (צילום: חן ברוך)
בוטיק הציפורניים של גל טורן | צילום: חן ברוך

 

שם העסק: וייניל פטיסרי ובולונז'רי

וייניל פטיסרי (צילום: הילה קונפורטי)
וייניל פטיסרי | צילום: הילה קונפורטי

מאפיית בוטיק ארטיזנלי המתנהלת כבר 3 שנים מתוך דירה תל אביבית בשינקין

שמות המייסדים: ג׳סיקה קבי ומור יצחקי

שנת הקמה: 2017

איך אתם מתמודדים עם תקופת הקורונה?
הקורונה אתגרה אותנו בצורה חיובית מאוד, גרם לנו להמציא את עצמנו מחדש כל פעם יצירתית ולוגיסטית. למדנו הרבה בתהליך על זה על התמודדות עם מצבים שלא חשבנו שנצטרך להתמודד איתם וזה רק שיפר אותנו כצוות וכעסק.  הקורונה גם חיזקה אצלנו את האינטואיציות שעמן החלטנו לפתוח לפני כ3 שנים: הקונספט של העבודה מהבית נעשתה מתוך חשיבה ביקורתית ומחושבת של להבין את הקהל המקומי, את הטעמים שהוא ולא לפתוח עסק בצורה פזיזה. הקורונה חיזקה את המחשבה שזה היה צעד חכם לא לפתוח עדיין כשהמצב כל כך רגיש . ניתן להזמין מאיתנו עוגות וקינוחים בהזמנה של שלושה ימי עסקים מראש או לחילופין להתעדכן בעמוד פייסבוק/אינסטגרם בימי המכירות המרוכזים המתרחשים אחת לשבוע.

פרט שחשוב לדעת עליכם: 
אנחנו מתמחים בייצור ארטיזנלי, מה שלא בטוח שכל מי שרוכש אצלנו יודע.  כל המוצרים שלנו נעשים על ידינו ללא מכשור ומכונות. הכול עובר בין ארבע הידיים שלנו מרגע ערבוב הקמח עד שלב האריזה.

עסק קטן שאתם ממליצים עליו:
מחלבת עברי הוא ספק הגבינות שלנו - חוץ מזה שזו משפחה מדהימה, המחלבה עושה את הכול בצורה הכי מסורתית, מקומית וטעימה שאפשר. חשוב מאוד שעסקים קטנים יתמכו אחד בשני ומצאנו שפה משותפת להמשך העבודה יחד.

מחלבת עברי (צילום: טל סיוון ציפורין)
מחלבת עברי | צילום: טל סיוון ציפורין