לא תמיד הכל היה ורוד. היו תקופות שאפילו לא הרווחתי את שכר המינימום, אבל בזכות הרגעים שהבנתי מה אני באמת אוהבת לעשות ולמדתי לדייק ולחזור על הפעולות שמובילות אותי להצלחה, יצרתי מחזור הכנסות של מיליון שקלים לפני גיל 30. אנשים חושבים שמיליון שקל זה חלום רחוק, אני רוצה להזכיר ליזמים ולבעלי עסקים שגם מיליון אחד מורכב בסופו של דבר משקלים בודדים והוא יכול להיות מטרה של כל אדם שאוהב את תחום העיסוק שלו ורוצה להיות מקצוען בו. אלא השיטות שעזרו לי. הן יכולות לעזור גם לכם.

1. האם אתם מסוגלים להכיל הרבה כסף?

אחד הדברים שמפרידים בין אנשים ליכולת להרוויח את המיליון הראשון נשען על תודעת שפע. זה אולי נשמע לכם כמו קלישאה ידועה אך לא כל אדם מאמין שהוא יכול להרוויח סכומים גדולים, והמעשים שלנו הם בסופו של דבר תוצאה ישירה של אמונות ומחשבות. לכן, בתחילת הדרך שלי הייתה לי מחברת מנטרות, שבה הייתי כותבת הצהרות חיוביות בנוגע לכסף וליכולת שלי להשיג אותו.  גם בתקופות שלא הכל הלך חלק הייתי מתמידה בשינון הצהרות חיוביות כל בוקר וערב. לימים הצלחתי לעקוף את היעדים שלי ואפילו להפתיע את עצמי.

2. בנו קריירה רק במקצוע שאתם אוהבים

רבים לא מאמינים בכך עד הסוף, אבל הכסף הגדול נמצא בתחומים ואזורי פעילות שמעניקים לנו תחושה טובה, שמאפשרים לנו להרגיש מימוש ולפעול מתוך מוטיבציה. בתחילת הקריירה שלי כעצמאית התחלתי בתור משווקת מוצרי קוסמטיקה ועבדתי במודל הרב שכבתי. אם נודה על האמת לא הרגשתי שזה הייעוד שלי אלא רק ביטוי לרצון שלי להיות עצמאית, "הביג בוסית". ביום שהבנתי שאין חיבור ביני לבין מה שאני עושה ועברתי לתחום השיווק בוידאו ולימים לפיתוח מוצרים דיגיטליים, חוויתי קפיצה של מאות אחוזים בהכנסות שלי. מבחורה צעירה שלא הרוויחה את שכר המינימום זינקתי להכנסה חודשית של 17,180 שקלים ולימים להרבה יותר מכך. 

אופה חלות (אילוסטרציה: Shutterstock)
העושר מתחיל באושר | אילוסטרציה: Shutterstock

3. הזמינו דמות מצליחה בתחומכם לפגישה

לאחר שבחרתי להתפתח בתחום השיווק בווידאו והשיווק הדיגיטלי חיפשתי דמות ידועה בעלת שם ורקורד של הצלחות. הייתי נחושה ללמוד ממקור ראשון איך להצליח ולהרוויח הרבה כסף. באותה תקופה פגשתי באחד הכנסים את רן ארוסי, מומחה ליצירת הכנסות באינטרנט ובין החלוצים שהובילו את התחום בישראל. בתור צעירה אנונימית גייסתי אומץ והזמנתי אותו לארוחת צהריים. במהלך אותה ארוחה למדתי ממנו המון וברוב תעוזתי הצעתי לו לעזור לי לבנות את המוצר הדיגיטלי הראשון שלי ובתמורה לקבל 50 אחוזים מהכנסות ההשקה הראשונה. לימים אותו מוצר נמכר בהיקף של למעלה ממיליון שקלים. אין ספק שהשקעה במפגש עם דמות מצליחה בתחומכם או בתחומים משיקים, גם אם היא עולה לכם כסף, יכולה למנף אתכם למקומות חדשים שלא הכרתם תוך זמן קצר. 

4. אמצו את שיטת ה-MODELING

אחת משיטות העבודה שאפשרו לי להגיע למיליון הראשון ובכלל להצליח בקריירה היא שיטת ה- MODELING. מהות השיטה היא לנתח וללמוד מתהליכים של חברות ואנשים מובילים אילו דפוסים ופעולות הובילו אותם להצלחה? לאחר הבנת המודלים המנצחים ניתן ליישם אותם כמעט בכל תחום בעסק הפרטי שלנו ולהגדיל את הסיכויים להצלחתנו הכלכלית ולצמצום העשייה מתוך אי ודאות.

 

שוב חצה ראשון את קו הסיום. בולט (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
זה עוזר לכם לנצח? | צילום: ספורט 5

5. מציעים לכם שיתוף פעולה ? חפשו גם את ה-Win שלכם

בדרך למיליון הראשון יהיו קולגות שיבינו שאתם במגמת הצלחה ויציעו לכם שיתופי פעולה. אך על מנת שכל אותן הצעות לא יאטו את הקצב שלכם ולא יגזלו מכם משאבים, עליכם לבחון כל שיתוף פעולה ולראות היכן ה-WIN שלכם ואיך הוא מקדם אתכם צעד נוסף בדרך למטרה. זכרו תמיד - שיתוף פעולה לכשעצמו איננו מטרה.  

6. יש לכם אחריות בלעדית

כשהעסק מתחיל לגדול ישנה נטייה טבעית לחלק סמכויות למנהלי משנה או אנשי צוות. אך גם כאן עליכם לזכור שאתם האחראים והמובילים הבלעדיים של "קמפיין המיליון שלכם", לכן חשוב שתדאגו לבקר ולמדוד את עבודת אנשי הצוות, לראות שהפוקוס שלהם בחפיפה לפוקוס שלכם ושהיעדים שלכם מושגים.

חייה ומותה של הכבשה המשוכפלת (צילום: רויטרס)
הכבשה דולי. המשוכפלת הראשונה | צילום: רויטרס

7.  אפשר לשכפל אתכם?

חשוב לאמץ את הגישה שהדרך להשגת סכומי כסף גדולים מתבססת על היכולת שלכם למנף את פעילותכם ולמכור להמונים. לכן מומלץ מאוד לבחון כיצד העסק שלכם יוכל למכור מוצרים/ שירותים לקהלים גדולים יותר. זה יכול להיות באמצעות התאמה וכניסה לשווקים חדשים בארץ ובחו"ל, בניית מנגנון מכירות באינטרנט, הקמת מוקדי פעילות נוספים ועוד.

8. הצטרפו לקבוצות  מאסטר מיינד

בדרך לכסף הגדול יש לא מעט רגעים של בדידות, נפילות מתח ויציאה מאיפוס. ולכן, אני ממליצה להצטרף לקבוצות מאסטר מיינד לבעלי עסקים, לקבל הדרכה כיצד ניתן לפרק את החלום הכלכלי שלכם לידי משימות בשטח וגם לספוג השראה ורעיונות יצירתיים שאתם לבד עוד לא חשבתם עליהם.

לירון מור (יח``צ:  יחסי ציבור )
לירון מור | יח``צ: יחסי ציבור

9. פעם רשמתם ביעדים שלכם 1,000,000 שקלים?

המודעות לכל נושא היעדים הפכה להיות נחלת הכלל, אך כמה יזמים ובעלי עסקים באמת מרשים לעצמם לכתוב 1,000,000 שקלים בתור מטרה? אם אתם רוצים להרוויח סכום מסוים, גם אם מדובר בסכום גבוה במיוחד, אתם צריכים להרשות לעצמכם להציב אותו בתור יעד הכנסה לתקופה מסוימת, רק אחרי שאותו מיליון יוכר כיעד תוכלו לתרגם אותו לכמות מדויקת של מוצרים ושירותים שתצטרכו למכור ותדעו אילו שינויים נדרש מכם לעשות על מנת להשיג אותו. 

לירון מור היא בעלים ומנכ"לית בחברת VMI בע"מ