משה פלדמן, יזם נדל"ן ותיק, השיק לאחרונה את offix, מתחם עבודה חדש בראשון לציון. "העולם טס במהירות לעבר התייעלות בחסכון בזמן ,מקום וכסף. זה מה שהניע אותי לחשוב על איך בעלי עסקים קטנים ולא דווקא סטרטאפיסטים מקבלים את הכל ועדיין להרגיש ולחיות כמלך בכסף קטן", הוא אומר.

המתחם נבנה באזור התעשייה הישן של ראשון לציון. לדבריו של פלדמן הוא עיצב ושיפץ אותו באופן יסודי, בתוך הקפדה על חווית עבודה מושלמת, שתייצר פריון גדול יותר עבור המשתמשים. מתחם עבודה כולל חדרי עבודה, עמדות מחשב וטרקלין עסקים המאפשר להתאים לכל בעל מקצוע את החליפה המתאימה לו מבחינת המרחב, הצרכים והתקציב שהוא צריך. "כל זאת בעלויות הנמוכות בעשרות אחוזים מהאלטרנטיבה", כך לדברי פלדמן.

כל חלל עבודה במתחם קיבל עיצוב אחר בהשראה של ערי מרכזיות בעולם כניו יורק, בייג'ין, סידני, אמסטרדם בודפשט ואפילו תל אביב וירושלים.

ב-offix, בשונה ממתחמי we work,regus  ודומיהם, אשר נשענים בעיקר על חברות עבודה משותפת או מתחמים המיועדים למקצוע אחד, ניתן משקל יותר לחלל פרטי. שטח עבודה במרחב יחסית מצומצם, ולעומתו שטחם של המתחמים הפרטיים הסגורים, המונים 18 חדרים גדולים במיוחד שניתנים להכיל  3-6 עובדים. כמו כן ישנן מספר עמדות עבודה אישיות על בסיס מקום פנוי, וטרקלין עסקים לנוחיות המשתמשים והכל על בסיס חבילות הכל כלול מוזלות, החל מ-444 שקל לחודש ועד ל-5,328 שקל.

"הפיזור הוא גדול יותר ובין היתר הלקוחות שלי הם מגוונים - ביטוח, כח אדם, עורך דין, רואי חשבון, קלינאים, מעצבי אתרים, שיווק נדל"ן ועוד מגוון רב של בעלי מקצועות חופשיים הגדול ביותר", מספר פלדמן.

Offix ממוקם בלב איזור מסחר בידור ואוכל "הרובע" הכל במרחק הליכה. באותו בניין ממוקם מכון  כושר ענק (לזוז), סופר מרקט ושירותים אחרים. מגרש חניה ענק עומד לרשות המשתמשים ואורחי המקום ובחינם.

"כפי שקיוויתי,offix  מחזיר בעלי עסקים קטנים שנאלצו לעבוד מהבית מפאת הוצאות משרד יקרות חזרה לעבודה בחוץ תוך שהם מתאימים לעצמם את התקציב בחלל ושעות עבודה", אומר פלדמן.

הכל זה מיקום מקום והמקום. "מתוך פעילותי רבת השנים כיזם נדלן אני מאתר מקומות  בהם אני מזהה פוטנציאל השבחה ובהם מלכתחילה עלויות שכר הדירה הניהול והאחזקה מאוד אטרקטיביות  בנוסף לחניה חופשית ובחינם, זאת כחלק מהשירות הכולל שאני יכול להעניק ללא עלות נוספת וכך אני מגלגל את החיסכון גם לדייר", מסביר פלדמן כיצד המודל שלו מצליח להרוויח, אף שלטענתו חלק ממכריו מכנים אותו 'פראייר' על רקע המחירים בהם הוא נוקב. "בשל כך אני נמנע, מן הסתם, מאזור תל אביב, שם קשה מאוד למצוא מוצר בסיסי שכזה ושם מלכתחילה אין לי כל  יתרון יחסי. אני מוצא מקומות אטרקטיביים הופך אותם לארמונות 5 כוכבים מבפנים ומצליח ליצר פרנסה סבירה".

למה זה מצליח? "המתחם בנוי על אופטימיזציה וניצול מרבי של המיקום והשטחים  עבורי ובאופן ישיר גם ללקוחות שלי. בעיר כמו ראשון לציון ודומיה בשונה מערי העסקים כתל אביב, רמת גן וכו' לא מורגלים למיזם מסוג זה. לכן offix הביא בשורה חדשה בזה שהמשתמש מתפטר מכל מה שהיה רגיל קודם לכן כמו חוזה שכירות מסורבל, חתימת ערבים על שטרות חוב, תשלומים לחברת ניהול הוצאות ניקיון רישום בעירייה ובחברת חשמל ותמיד יש שיפוץ והתאמת המושכר באלפי שקלים, בנוסף להתחייבות ארוכת טווח ועוד תמיד יהיה תשלום על חניה למשתמש ולאורחיו.

"יתרון המיקום מיקום המתחם שהוא לא מרכז העיר לא מהווה חסרון להיפך הנכון הנגישות הגבוה, המחיר המקורי שניתן להשיגו ופתרון החניה בחינם מהווה יתרון ענק ומכריע עבורי ובטח עבור המשתמשים שלי ובנוסף למהפכת האינטרנט אשר הורידה במשהו אף היא  את אטרקטיביות המיקום ולכן מודל שכזה תופס תאוצה. זה בדיוק כמו הנהירה לאחר מלונות יוקרה עם הכל כלול. כשאתה נכנס למלון אתה מלך, ולזה אני מכוון את offix".