דירה במגדל "מאייר ברוטשילד" בת"א נמכרה ב-29 מיליון שקל לתושב חוץ ממוסקבה. מדובר בדירה בקומה גבוהה במגדל היוקרתי, בשטח של 300 מ"ר. במקור, היו אלה שתי דירות שחוברו יחדיו.

עוד ב-mako כסף:

על אף מחירי הנדל"ן הגבוהים בת"א, מגדל מאייר נמצא בליגה אחרת, השמורה אך ורק למגדלי יוקרה בודדים בישראל. סותבי'ס ישראל- נדל"ן בינלאומי, שביצעה את המכירה הזו, מכרה בשנה האחרונה מספר דירות במגדל של חברת ברגרואין רזידנטל. לדבריה, המחיר הנמוך ביותר ששולם עבור דירה היה 6 מיליון שקל. רוב הדירות נמכרו לתושבי חוץ ממוסקבה באמצעות המחלקה הרוסית של החברה. 

דירות יקרות - מגדל מאייר ברוטשילד (צילום: הדמייה: Viewpoint)
מגדל מאייר. זכה בפרס עוד לפני שהושלמה הבנייה | צילום: הדמייה: Viewpoint

"אנחנו מזהים לאחרונה מגמה, שתושבי חוץ מהמגזר הרוסי המחפשים לרכוש נכסי יוקרה להשקעה, זונחים את אירופה ומגיעים לישראל", אומר תומר פרידמן מנכ"ל ובעלים סותבי'ס ישראל- נדל"ן בינלאומי." משבר הפליטים באירופה, מרחיק את בעלי ההון מהמגזר הרוסי ובמקום לרכוש טירות בבירות אירופאיות מבוקשות, הם קונים נכסים צמודי קרקע סמי-עירוניים בישובים כדוגמת קיסריה והרצליה פיתוח ובמרכז המטרופולין התל אביבי".

 לדבריו, תושבי החוץ הרוסים אמנם מתלוננים על כך שמחירי הדיור בישראל מופרזים, אבל בכל זאת ממשיכים להשקיע בנכסים.

המגדל שוכן בשדרות רוטשילד 36 בתל אביב פינת אלנבי בתל אביב, מתנשא לגובה 42 קומות וכולל 141 דירות יוקרה. את המגדל תכנן אדריכל העל הבינלאומי, זוכה פרס פריצקר, ריצ'ארד מאייר. הבניין זכה עוד בטרם בנייתו באות העיצוב של אדריכלי ישראל כמגדל המגורים היפה בישראל. הוא כולל בריכת שחייה חצי אולימפית, ספא ענק, חדר כושר משוכלל, מרתף יינות, לאונג' לעסקים, שירותי שמירה ומעליות עם זיהוי ביומטרי. במגדל משווקת גם אחת הדירות היקרות בישראל - דופלקס בגודל 607 מ"ר, נוסף ל-106 מ"ר של מרפסות הצופות לים.– ב-170 מיליון שקל.