החודש נפתחה עוד הגרלה של מחיר למשתכן. אז נרשמתם, מזל טוב! גם אני נרשמתי. לא רק שנרשמתי. זכיתי. אבל תנו לי לספר לכם משהו לפני שאתם מתלהבים. כל הפרויקט של מחיר למשתכן ממותג כאילו אנחנו זוכים בבית.  כשבעצם כל מה שאנחנו מקבלים במקרה הטוב זו הנחה של בערך 200 אלף שקלים.

לא שהנחה זה רע. אבל גם בשביל שהקבלן יצטרך שיהיה לו שווה לבנות את הדירה הוא צריך לעגל פינות ולהציע את המפרט הכי בסיסי שיש. כזה שכל שינוי שתרצו לעשות בו יעלה לכם, והרבה. תאמינו לי, אני ראיתי את הדירות. אתם תרצו לעשות שינויים.

מרגע שאני זכיתי, חיכיתי כמעט שנה כדי לקבל פרטים על הפרויקט. לא היה עם מי לדבר. אחרי שסוף סוף הזמינו אותנו ברגע האחרון ליום חשיפה קיבלנו יומיים לחשוב לפני שאנחנו חותמים על החוזה או שאנחנו מאבדים את הזכייה. יומיים. יומיים בשביל לקנות דירה ביותר ממיליון שקל. יומיים בשביל להיפגש עם עורך דין שיעבור על החוזה. יומיים בשביל יועץ משכנתאות. בשביל יועץ נדל"ן. בשביל אדריכל. בקיצור, יומיים בשביל לחתום בעיניים עצומות בלי להבין מה אנחנו עושים.

עצרתי את הרכבת. עשיתי חישובים והבנתי שאין בזה היגיון. עד שאני אראה את הדירה הזו, אני כבר אשלם את כל ההנחה בשכירות. ובסוף אני אצטרך לגור במקום שאני בכלל לא רציתי מלכתחילה. וגם אם אני רוצה את הדירה הזו להשקעה, לכו תתחרו בשוק עם עוד 50 דירות שנראות בול כמו הדירה שלכם.

כל הסיפור הזה של מחיר למשתכן באמת מפתה. אני יודעת. זה נשמע טוב. אבל לפני שאתם נכנסים לזה, תחשבו רגע אם זה באמת באמת משתלם. תחשבו אם זו הדירה שאתם רוצים, אם זה המקום שאתם רוצים. אם זה שווה את כל הטרטורים, הבלגן, הלחץ, הכסף שאתם עוד תצטרכו להוציא. 

אני על הדירה הזו ויתרתי. תודה רבה, אבל לא תודה. את הבלוף הזה תמכרו למישהו אחר.

בימוי: יעל רפופורט

צילום: רועי ברקוביץ' 

עריכה: נעמה דעוס

הפקה: ליהי פיין

עורך BOLD ודעות: ניב שטנדל

לעוד סרטוני דעה במדור

יש לכם דעה מעניינת, בווידאו או בטקסט? שלחו לנו: opinions@mako.co.il