כולנו יודעים שמאוד קשה לקנות דירה בישראל. למרות התכניות של משרד האוצר, משבר הדיור עוד לא מאחורינו, ועבור חלקנו האפשרות להיות בעלים של שטח עם ארבע קירות, תקרה וריצפה היא כנראה בלתי אפשרית. אבל אם תתפשרו על העניין הפעוט הזה של תקרה וארבע קירות תראו שלא תמיד כדאי לומר "אי אפשר". כי אפשר לקנות אי.

קשה להאמין, אבל יש מספר לא מבוטל של איים שעולים פחות מדירה בישראל. אם נחליט באופן שרירותי ומלומד שמחיר סטנדרטי של דירה בישראל עומד על 1.5 מיליון שקל, נראה שיש לא מעט שטחי אדמה אקזוטיים שמוקפים מכל צדדיהם במים שיכולים להיות שלכם בפחות מהסכום הזה. כדי לנקר לכם את העיניים ואולי גם אפילו כדי להניע אתכם לפעולה יוצאת דופן, ריכזנו עבורכם 10 איים פוטנציאליים כאלו. איים של שפיות, אם תרצו.

עוד ב-mako כסף:

 

אזמרלדה (צילום: צילום מסך)
אזמרלדה. ויוה | צילום: צילום מסך

איסלה אזמרלדה, מקסיקו

מחיר: 547,000 שקל

חצי מהאי המקסיקני הזה, שגודלו 28 אלף מ"ר כבר נרכש על ידי אמריקאי. אך החצי השני פנוי להשכרה. אם חשקה נפשכם בחצי-אי שממוקם קצת יותר משלוש שעות נסיעה מגבול ארה"ב מקסיקו, אז זו ההזדמנות.

ליטל (צילום: צילום מסך)
ליטל. קטן ומנצח | צילום: צילום מסך

ליטל, קנדה

מחיר: 294,000 שקל

למרות שמו, האי הזה גדול יותר מכל דירה שאי פעם ביקרתם בה, כששטחו עומד על 8,000 מ"ר. חלק קטן ממנו מיוער, וישנם גם שרידי מבנים קטנים שבנו לעצמם דייגים במאה ה-19. לחובבי ההרפתקאות והאטרקציות.

פרטרידג' (צילום: צילום מסך)
פרטרידג'. לא המשפחה | צילום: צילום מסך

פרטרידג', קנדה

מחיר: 780,000 שקל

ככל הנראה מדובר ביחס מ"ר / מחיר הכי משתלם שנתקלנו בו: תמורת פחות מ-800 אלף שקל תקבלו 75,000 מ"ר של דשא, עצים אפילו חופים חוליים הגובלים באגם מושאמוש בנובה סקוטיה שבקנדה. עם הרכישה תקבלו גם זכויות בניה לצריף או בית קטן.

מאניון (צילום: צילום מסך)
מאניון. יש כפר קרוב | צילום: צילום מסך

מאניון, אירלנד

מחיר: 642,000 שקל

האי הזה, שנראה קצת כמו דגם מיניאטורי של מדינת ישראל (יש אפילו קצת חולות בחלקו הדרומי), נמצא במפרץ בונאמוס שבאירלנד, וגודלו 28,000 אלף מ"ר ונמצא רק 5 דקות הליכה מכפר קטן שיכול לספק לכם את כל שתצטרכו.

קורטרוי (צילום: צילום מסך)
קורטרוי. קצת קר | צילום: צילום מסך

קרוטרוי, נורבגיה

מחיר: 362,000 שקל

לחובבי סקנדינביה מוצע האי הענק הזה, שגודלו כמעט 50 אלף מ"ר, למכירה. אמנם המים שמקיפים אותו יכולים בעיקר להקפיא אתכם, אבל לפחות הגישה אליו היא רגלית בכל עונות השנה למעט האביב – שבו הגאות מכסה חלק קטן מהאי.

נעמי (צילום: צילום מסך)
נעמי. אל תשכחו להזמין אותנו | צילום: צילום מסך
 

נעמי, ניו יורק

מחיר: 374,000 שקל

אי בניו יורק? ועוד עם שם ציוני שכזה? למה לא לקנות? באמת שאין לנו תשובה ברורה. מדובר באי בגודל 20 אלף מ"ר שממוקם על נהר ההדסון ויש בו עדיין מתקני מחנאות ישנים שאפשר לעשות בהם שימוש. תודו לנו אחר כך.

גודווינס (צילום: צילום מסך)
גודווינס. אחד היפים שיש | צילום: צילום מסך

גודווינס, קנדה

מחיר: 313,000 שקל

אפשר לומר שמדובר כבר במדינה קטנה. תמורת סכום שבו אפשר לקנות שני רכבים חדשים, תוכלו להיות הבעלים של 174,014 מ"ר של שטח מיוער מוקף בחופים קטנים שמקבלים מים חמים מזרם הגולף, ועל הדרך גם כמה מבנים ישנים.

מפרץ המקקים (צילום: צילום מסך)
מפרץ המקקים. אקזוטיקה | צילום: צילום מסך

מפרץ המקקים, בליז

מחיר: 752,000 שקל

למרות השם הלא מגרה בעליל, האי בעל 40 אלף המטרים המרובעים במדינה המרכז אמריקאית מציג עצי קוקוס, חופים לבנים ואזורים מושלמים לדייג ולצלילה.

נקודת הדייגים (צילום: צילום מסך)
נקודת הדייגים. גם לטבעונים | צילום: צילום מסך

נקודת הדייגים, מישיגן

מחיר: 661,000 שקל

במחיר של דירת שני חדרים בקרית שמונה תקבלו אי בגודל 8,000 מ"ר שיש בו גם בקתה עם חשמל באגם סנט קלייר. משתלם, לא?

ליטל רוקי, קנדה

מחיר: 279,000 שקל

מדובר בשני איים בגודל 3,100 מ"ר שמציעים חופים ציוריים לצד שטח מיוער גדול בלב לבו של האוקיינוס האטלנטי.

יודעים מה הסיפור הבא שלנו? כתבו אלינו money@mako.co.il