בדומה לאדם שאותו החליף בראשות מפלגת העבודה ושורה של פוליטיקאים בכירים נוספים משמאל ומימין, גם יו"ר העבודה הטרי, אבי גבאי, מתגורר בבית מידות באחת משכונות צפון תל אביב.

ביתה של משפחת גבאי ממוקם באחד הרחובות השקטים של שכונת תל ברוך בצפון-מזרח העיר, ובנוי על מגרש בשטח 270 מ"ר. מדובר במגרש קטן ביחס לשכונה, אשר מרבית המגרשים בה הם בני שליש או חצי דונם. המבנה עצמו כולל שלושה מפלסים מעל פני הקרקע וקומת מרתף, בשטח בנוי כולל של כ-300 מ"ר.

על אף שחלקים גדולים ממנה מאופיינים בבנייה צמודת קרקע, עד לפני כעשור לא נמנתה תל ברוך על רשימת שכונות היוקרה הבולטות של העיר, דוגמת צהלה ואפקה. ואולם בשנים האחרונות קרנה של השכונה עלתה, וכך גם מחירי הנכסים בה.

עיון ברשימת העסקות שבוצעו בשכונה במהלך השנתיים האחרונות מעלה כי נכסים בעלי שטח בנוי דומה לזה של גבאי ובמגרשים מעט גדולים יותר, נמכרו ברמת מחיר של 8-10 מיליון שקל. זוהי גם רמת המחיר המבוקשת עבור נכסים דומים המוצעים כיום למכירה ברחובות הסובבים את הנכס.

את עיקר הונו עשה גבאי, הנחשב לאחד האישים האמידים ביותר בפוליטיקה הישראלית כיום,  ב-14 שנות עבודתו בחברת בזק, שבה כיהן בתפקידו האחרון כמנכ"ל. עם היבחרו לראשות מפלגת העבודה, מצטרף גבאי לשורה ארוכה למדי של פוליטיקאים בכירים המתגוררים ברדיוס המצומצם של שכונות הווילות של צפון תל אביב.

ו"ר מפלגת העבודה עד לפני כמה ימים, יצחק הרצוג, מתגורר בקוטג' בשכונת צהלה. מעט דרומה משם, בשכונת רמת החייל, מתגוררת שרת המשפטים איילת שקד בווילה שאותה רכשה לפני שנתיים ב-6.7 מיליון שקל. שותפתו של גבאי למחנה הציוני, ציפי לבני, מתגוררת אף היא בצמוד קרקע באותה השכונה. את התמונה משלים יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, המתגורר בבית צמוד קרקע בשכונת רמת אביב ג'.

מלשכתו של גבאי נמסר כי "לאבי גבאי בית אחד בבעלותו ובבעלות אשתו".

הכתבה פורסמה במקור באתר TheMarker

כתבות נוספות:
נתניהו יגמור כמו אולמרט או כמו ליברמן?
הופכים רפש לזהב: כך ילדים בני 12 מרוויחים כסף משיגעון די מגעיל