בורסה, המשבר הכלכלי, אירופה, וול סטריט, ירידות
מימושים לקראת הסגירה בוול סטריט

המסחר בוול סטריט הסתיים בעליות שערים עם כי מתונות יותר מאלו שאפיינו אותו במהלך הערב עת בחנו המשקיעים את רמת 1,000 הנקודות במדד ה-S&P 500 ואת רמת ה-2,000 נקודות בנאסד"ק - אך לא יכלו להן בסיום. עדיין, ננעלו המדדים ברמות הגבוהות ביותר שנרשמו מאז סוף אוקטובר 2008 ערב קריסת בנק ההשקעות ליהמן בראדרס.

תשומת הלב הופנתה גם היום לדו"חות החברות, כשאת השטף הובילו חברות כגון מוטורולה ומאסטרקארד שבלטו בעליות חדות על רקע תוצאות טובות מהתחזיות המוקדמות בוול סטריט וסחפו אחריהן את השוק כולו, כאשר בסיום צפויה לדווח גם ענקית המדיה דיסני.

על פי נתונים שנאספו בלומבג 3 מתוך 4 חברות במדד ה-S&P 500 שדיווחו - עקפו את התחזיות, כאשר "ההפתעה לטובה" הממוצעת הסתכמו ב-9%, זאת למרות שבממוצע ירדו רווחי החברות בכ-31%. מתחילת עונת הדוחות זינק המדד בכ-12%.

גם פעילות המיזוגים והרכישות מוסיפה לרכז עניין כאשר סאנופי אוונטיס רכשה היום 50% מפעילות מוצרי הוטרינריה של יצרנית התרופות האמריקנית מרק בתמורה ל-4 מיליארד דולר. וסיטיגרופ דיווחה כי היא מוכרת את החזקתה בחברה לניהול נכסים ביפן בתמורה לקרוב ל-800 מיליון דולר.

בגיזרת המאקרו פורסם היום כי חלה ירידה נוספת במספר התביעות המתמשכות לדמי אבטלה אשר מספרן ירד לרמה בה היה באפריל, עם זאת, מספר התביעות החדשות דווקא עלה בכ-25 אלף והיה גבוה מהציפיות, אך מספר זה עדיין נמוך מהרמות שמעל ל-600 אלף שאפיינו את חודש יוני.

היום פורסם דו"ח של התובע הכללי של ניו יורק על חלוקת הבונוסים במערכת הבנקאית שנהנתה מכספי תוכנית הסיוע TARP בשנת 2008. מהדו"ח עולה כי הבנקים בארה"ב שילמו 32.6 מיליארד דולר בבונוסים לעובדיהם ב-2008, זאת מתוך כספי משלמי המיסים שהעביר להם הממשל בסך של 175 מיליארד דולר במסגרת תוכנית החילוץ למערכת הבנקאית.

לסקירה מפורטת של המניות לחצו כאן