בית משפט השלום בתל אביב פסק בסופשבוע האחרון, כי שוכרת שתקרת הדירה התמוטטה עליה בזמן שישנה תקבל פיצוי של כחצי מיליון שקל מבעל הדירה.

המקרה הלא שגרתי התרחש לפני כ-12 שנה. מיטל (שם בדוי) , כיום בת 41, שכרה דירה ברחוב דם המכבים בתל אביב. במהלך הלילה התמוטטו חלקים מתקרת החדר. "הרגשתי מכות ברגליים ובגב", היא משחזרת. "הייתי בהלם מוחלט. הגנתי על הראש שלי, וככה הצלחתי למנוע פגיעה קשה יותר. התקשרתי לבעל הדירה, כי הוא גר קרוב, והוא הגיע וגרר אותי מהמיטה. ממש זחלתי, כי לא יכולתי להרים את עצמי. במקום להזמין אמבולנס, הוא פינה אותי לבית החולים, ובדרך הוא ביקש ממני כל הזמן להגיד שזו תאונת עבודה".

עוד ב-mako כסף:

לדבריה, בעקבות המקרה פרט לנזקים הגופניים היא סבלה מטראומה קשה. ארבע שנים לאחר מכן, הגישה מיטל באמצעות עורכת הדין דנה גרינוולד תביעת נזיקין לבית המשפט נגד בעלי הדירה בגין רשלנות ומחדלים שלא תוקנו על ידם וגרמו לקריסת התקרה.

להגנתם טענו בעלי הדירה כי הדיירת עצמה אחראית להתמוטטות התקרה, מאחר ולא עדכנה אותם על סדקים שנוצרו בה, וכי מדובר בתביעה מנופחת. לטענתם, התובעת ואביה דאגו להפיל חלקים נוספים בתקרה. לדבריהם, בניגוד לדבריה של מיטל, היא הלכה בכוחות עצמה לאחר המקרה, ועל הרצפה היו בסך הכל שתיים או שלוש חתיכות שנפלו מהתקרה.

המשפט התנהל במשך כשמונה שנים כאשר כל צד הגיש חוות דעת של מומחים שונים בתחום הבנייה. על פי המומחים, התקרה קרסה בגלל קורוזיה שחדרה לתוך הבטון שבקיר עקב חדירת מי גשמים.

השופטת, עינת רביד קבעה בפסק הדין, כי היא מאמינה לעדות מיטל ואביה ולא מקבלת את טענת בעלי הדירה כי הם ניסו לביים את זירת קריסת התקרה. השופטת דחתה גם את טענות בעלי הדירה לפיה היו סימנים מקדימים להתמוטטות התקרה.

"הנתבעים הסתפקו בתיקון 'קוסמטי' ולא הביאו בעל מקצוע רציני שיתקן נזק כה משמעותי ומסוכן לפני שהשכירו שוב את הדירה לאחרים", ציינה השופטת. "משלא טיפלו הרי שהם נושאים במלוא האחריות לאירוע שאירע ולפגיעה בתובעת".

השופטת הדגישה, כי לא מצאה שום אשמה תורמת של מיטל למקרה ופסקה לה פיצויים בסכום כולל של כ-550 אלף שקל.

יודעים מה הסיפור הבא שלנו? כתבו אלינו money@mako.co.il