מתווכחת מתחזה (צילום: צילום מסך)
צילום: צילום מסך

מתווכת ותיקה בסניף "רימקס פלוס" באחת הערים בדרום הארץ נדהמה לגלות כי על פי החשד, חברתה הטובה נהגה להתחזות אליה, כשהיא מזדהה בשמה, מספר הטלפון שלה ומספר רישיון מתווך, כדי לעשות עסקאות נדל"ן על חשבונה.

"כשביררנו את העניין הבנו שחברתה הטובה, שעובדת באותו משרד, מתחזה לה'", מעיד אחד המתווכים שחבר בקבוצת הוואטסאפ של מתווכי החברה, בה חשפה המתווכחת את ההתחזות. "היא משתמשת בשמה של המתווכת הידועה למשוך לקוחות ומגזר שהיא לא מצליחה להיכנס אליו. הלקוחות פונים למתחזה במחשבה שמדובר במתווכחת הידועה, וסוגרים דרכה את העסקאות. העמלה על סגירת העסקה הולכת למתחזה במקום למתווכת, והלקוחות מאמינים כל אותה העת שהם סגרו את העסקה מול המתווכחת המקורית".

המתווכת עלתה על זהות המתחזה כשהתקשרה למספר הטלפון שפרסמה אותה מתחזה ללקוחות, וזו, לתדהמתה, הזדהתה בשמה. לאחר חשיפת המתחזה, המתווכת מיהרה לפרסם הודעת הבהרה בקבוצה שבה חברים מאות מתווכים: "מתווכים יקרים. שלום רב לכולם. שמי (השם המלא שמור במערכת) מספר הטלפון שלי האמיתי הוא (המספר המלא שמור במערכת). מסתבר שתקופה של ארבעה חודשים, ישנה מתווכת שמתחזה ומשתמשת במספר רישיון שלי עם מספר טלפון אחר".

המתווכת ביקשה מחברי הקבוצה לסייע לה להגיע לחקר האמת שכן המתווכת פגעה בה כלכלית. היא הגישה תלונה בתחנת המשטרה, ומסרה עדות מפורטת לחוקרים ומסמכים המחזקים את טענותיה. כמה מתווכים מסרו עדויות לחוקרים שחיזקו את דבריה.

בתגובה לפניית mako מסרה המתווכת כי החליטה לבטל את התלונה: "אבקש לא לפרסם את שמי מאחר שמדובר באי הבנה עם חברה טובה שלי במשך 30 שנה. לא הייתה התחזות. התלונה מבוטלת בבוקר אלך למשטרה לבטל אותה".

מרימקס נמסר בתגובה: "אין תגובה".