ר', בן 34 מהשרון, הוא מהמר כפייתי, שהפסיד סכומים עתק במועדוני הימורים. הוא רצה כסף מהיר והבין שהוא יכול לעשות זאת בלי אלימות ובלי להסתכן אלא בצורה הכי מנומסת. לפני כשנה הגיע ר' הגיע לסניף בנק דואר בעיר נתניה כשהוא חבוש בכובע גרב, מחזיק מטריה המכסה את פניו והעביר פתק לפקידות: "את הכסף, זה שוד".

הפקידות שעל פי הנהלים מחויבות לתת את הכסף לשודדים מחשש לחייהם מסרו לידיו את המזומנים מתוך המגירות. ר', לקח את הכסף, 12 אלף שקלים, ועזב את הסניף.

מתוך השלל הספיק המהמר לבזבז 4,530 שקלים, והסתיר את השאר. אלא שלרוע מזלו, הפה הגדול שלו הוביל למעצרו. מתברר, שכמה שעות לאחר השוד הוא סיפר לאחד מחבריו על השוד שביצע וכיצד שלשל לכיסיו בקלות 12 אלף שקל בפחות מדקה.  מתברר, שאותו חבר גילה על כך לחוקר משטרה שהוא מכיר. מכאן ועד למעצרו של ר' הדרך הייתה קלה מאוד.

ר', נעצר הודה במעשה והוביל את השוטרים למקום בו הסתיר את שאר כספי השוד: 7,470 שקל.

במהלך החקירה הוא כתב מכתב התנצלות לפקידות הבנק  ששדד וביקש את סליחתן על השוד שביצע. "אני מבקש מהן סליחה ומחילה. אני מרגיש אני צריך לבקש סליחה בעיקר מאלה שפחדו ממני היום...אני רוצה לשקם את עצמי ולבנות חיים חדשים עם דרך נורמטיבית".

פרקליטות מחוז מרכז הגישה כתב אישום נגד ר' לבית המשפט המחוזי מרכז-לוד בעבירה של שוד.

במהלך המשפט התברר ש-ר' ריצה עונשי מאסר בין השאר של שנה וחצי על שוד שבוצע באלימות יחד עם כמה אנשים נוספים כאשר שדדו אזרחית הודית באמצעות אקדחי פלסטיק שהצמידו לראשה ולבטנה.

פרקליטו של ר', עו"ד אלעד פלג ביקש להתחשב בעובדה שמרשו השתחרר ממאסרו הראשון, השתקם ובמשך ארבע שנים עבד בעבודה מסודרת ולא התקרב כלל לחיי הפשע. לדבריו, מרשו השיב את רוב הכסף ששדד, הביע חרטה על מעשיו וכי הוא לא השתמש בשום כלי נשק בעת השוד ולא  היה פוטנציאל לפגיעה בפקידות.

"גם בפתק עצמו אין שום איום מפורש", טען עורך הדין פלג, "עד כדי כך שהמקרה קרוב יותר לעבירת גניבה".

הוא דרש לגזור על הנאשם  עונש מקל שבין שישה ועד ל-24 חודשי מאסר.

התובע ביקש מנגד לגזור על ר' 36 חודשי מאסר בפועל, שכן הוא חזר מאוד לסורו ולמרות שהוא נמצא בהליך שיקומי אין סיבה להקל בעונשו.

השופט עמי קובו שדן בתיק החליט להקל בעונשו של ר' וגזר עליו 21 חודשי מאסר בלבד ועשרה חודשי מאסר על תנאי.

עו"ד פלג מסר בתגובה לגזר הדין: "מדובר בנאשם שביצע שוד ספונטני באמצעות פתק ללא אלימות וללא שימוש בנשק. אני שמח שבית המשפט קיבל את עמדתנו לענישה מקלה וזאת חרף העובדה שהנאשם הורשע בעבר בעבירת שוד".