גיא עוז ( עזיזה), 44, תושב נס ציונה הוא נוכל רב מעללים שעומד נגדו מאסר על תנאי בגין הונאה. לפני כארבע שנים הוא נמלט מישראל לצרפת, אך מידי פעם הוא נהג להיכנס לישראל בחזרה.

איך הוא עשה את זה אם הוא לא יכול עקרונית לצאת ולחזור מהארץ? פשוט מאוד. בעזרת דרכון של מישהו אחר.
"הוא היה נכנס לישראל עם דרכון של יהודי מצרפת, שמחזיק גם בדרכון ישראלי, כדי שלא ייעצר. אף אחד לא חשד בו. נכנס חלק לישראל בלי בעיות", מסביר גורם במשטרה.

לפני כעשרה חודשים עוז נכנס לישראל שוב, הגיע לחנות למכירת טלפונים סלולריים ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן. הוא נעמד ליד הקופה, כאילו מתעניין במוצרים המוצעים למכירה, וכאשר לקוח הגיע לשלם ושלף את כרטיס האשראי שלו- עוז שלף את הטלפון הסלולרי שלו וצילם אותו.

עוז עשה את התרגיל הזה למספר לקוחות, והשתמש בפרטים שצילם כדי לבצע עסקאות טלפוניות. בכסף שגנב רכש לעצמו טלפונים סלולריים יוקרתיים בסכום של כ-26 אלף שקלים, וגם טרח לשלם חשבונות חנייה וארנונה לעיריית נתניה על חשבון אחד הלקוחות, שנעקץ בסכום של 2,847 שקלים.

ביחידת ההונאה במשטרת מחוז תל אביב הצטברו תלונות רבות של לקוחות נגד עוז. החוקרים לקחו את מצלמות האבטחה בחנות ונדהמו לגלות את שיטת ההונאה שלו.

עו"ד שי לוי
עו"ד שי לוי

"הגעתי לקנות טלפון סלולרי בחנות. לא שמתי לב שהוא עמד מאחורי וצילם את כרטיס האשראי בעת שמסרתי אותו למוכר", סיפר ד', אחד המתלוננים, "למחרת אני מגלה שחברת תקשורת חייב את הכרטיס שלי ב-10,000 שקלים, ואני מעולם לא הייתי מנוי בה. התקשרתי לחברת האשראי שלי, ולאחר שהבינו שאני צודק ביטלו את העסקה, אבל חברת התקשורת שילמה על ההונאות שלו".

עוז נעצר בחשד לשימוש בכרטיס אשראי בשמונה מקרים הונאה של עשרות אלפי שקלים. הוא נחקר במשטרה וקשר עצמו למעשים שיוחסו לו.

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה כתב אישום נגד עוז לבית המשפט השלום בתל אביב בגין עבירות של הונאה בכרטיס אשראי.

עוז הביע צער וחרטה על מעשיו: "אני לוקח אחריות מלאה על כל המעשים שמאשימים אותי בהם. אי מתבייש שבגיל כזה אני בבתי המשפט. אני רוצה להשתלב בכלא בקבוצות טיפוליות".

סנגורו של עוז ,עו"ד שי לוי, חתם בשמו על הסדר טיעון מקל ביותר לפיו ירצה עונש של 26 חודשי מאסר בפועל ויפצה את הלקוחות שהונה בסכום של 30 אלף שקלים.

השופט ירון גת המליץ לגורמים בכלא לשלב עוז בסדנאות טיפול לעברייני הונאה ומרמה, כדי שיוכל להשלים את הליכי השיקום שלו בעת שישתחרר.