נער בן 12 מצפון הארץ שנפצע באורח קשה מאוד מפגיעת מכונית בזמן שרכב על אופניים חשמליים תובע תובע פיצויים של כ-12 מיליון שקל בגין הנזקים הגופניים שנגרמו לו.

התאונה התרחשה לפני כשנתיים. ע' רכב על אופניים חשמליים ליד ביתו. נהג רכב פרטי פגע בו בעוצמה רבה. הנער פונה לבית החולים בנהריה כשהוא מורדם ומונשם. בחדר המיון הרופאים אבחנו שהוא סובל מחבלת ראש קשה, שברים בגולגולת ומדימום. הוא נותח והועבר למחלקה לטיפול נמרץ ילדים.

במשך תקופה ארוכה נעזר ע' וצינור הזנה הוכנס לפיו. כמה חודשים לאחר מכן הועבר לבית החולים תל השומר להמשך שיקום. כיום הוא נושם בכוחות עצמו אבל עדיין מוגבל בתנועותיו. הוא סובל מבעיות בזיכרון, מעייפות ומחוסר יציבות רגשית.

הנער עדיין ממשיך בהליך השיקומי והוצמדה לו סייעת שמלווה אותו לכל מקום. ע', נמצא במעקב של פסיכיאטר ופסיכולוג אבל לא למרות המלצות לרכיבה טיפולית על סוסים הוא לא מקבל טיפולים כאלה בגלל עלויות כספיות גבוהות.

ע', הוא יתום  מאב שגר עם אמו. עד לתאונה נחשב לתלמיד מחונן. הוא השתתף בתחרות ארצית באנגלית וזכה במקום הרביעי. מומחים שבדקו את ע' לאחר התאונה קבעו, כי הוא סובל מרמת הישגים נמוכה עד פיגור.

"השאיפה שלי הייתה ללמוד בבית ספר מדעים. בלי התאונה היה לי עתיד מזהיר. הייתי מקובל מאוד חברתית בבית הספר, ניגנתי על דרבוקה, שיחקתי כדורגל ארבע שנים. היה לי ביטחון עצמי גבוהה ראו בי מנהיג מלידה", ציין ע' בכתב התביעה, שהגיש ע' לבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות עו"ד גליה זלצר-ליפשיץ ממשרד עו"ד ד"ר פ. זלצר. "אבל התאונה קטעה לי את כל החלומות. הצטיינתי בעברית, עברית ואנגלית והיום אני מתקשה לדבר בשפות הללו. פיתחתי תלות בזולת".

לדבריו, מאז התאונה הפך להיות נער בודד עקב מצבו הגופני, נאסר עליו להשתתף בפעילות בית ספריות, לצאת לטיולים, הוא סובל מעצבנות, חוסר יכולת לקחת אחריות על מעשיו, קשיים בזיכרון לטווח קצר וארוך ואת רוב זמנו מבלה במשחקי מחשב וטלוויזיה.

גליה זלצר-ליפשיץ (צילום: אלון הדר, יחסי ציבור)
גליה זלצר-ליפשיץ | צילום: אלון הדר, יחסי ציבור
לכתב התביעה צורפה חוות דעת של יועצת בית הספר בו לומד ע' ובו תיארה בין השאר את מצבו, כיצד הוא מתקשה בלימודים, נוטה לשכוח את החומר הנלמד, סובל מקשיים חברתיים בכיתה, מתפרץ לעבר תלמידים ומתנהג לעיתים באלימות, מבולבל ולא מרוכז בשיעורים ומתקשה מאוד להתרגל מצבו החדש.

כתב התביעה מפרט את כל הצרכים להם נזקק ע' וכן את הנזק הגופני והנפשי שנגרמו לו עקב התאונה הקשה.

עוד נטען שנכותו היא בשיעור של 100 אחוז וכי כתוצאה מהתאונה הוא יתקשה בעתיד להוציא כספים רבים כדי לממן את חייו ולרכוש ציוד לשפר את איכות חייו: רכישת מכונית, דירה, תרופות, ציוד וטיפולים רפואיים רבים.