לידור בן ישראל בר, 64, תושב כפר סבא, נהג להגיע לבתים בכפר סבא ורעננה כשהוא מתחזה לעובד חברת חשמל, שנשלח לתקן תקלה במערכת החשמל, וכך ניצל את תמימותם של ילדים והורים שהיו בבית כדי לגנוב רכוש יקר.

על פי כתב האישום שהוגש נגדו, לפני כשבועיים בן ישראל בר הגיע לבניין בכפר סבא, ונתקל בילדה בת 12. הוא הציג עצמו כטכנאי של חברת כבלים שהגיע לתקן תקלה בביתם. הוא נכנס לאחד מחדרי הבית וביקש מהילדה לתת לו זוג גרביים כדי לעשות את עבודתו לבד בחדר. המטרה של בן ישראל בר הייתה להשתמש בגרביים כדי להעלים טביעות אצבע. הוא גנב מחדרה של האם המשפחה תכשיטים רבים ויקרים בעשרות אלפי שקלים, ולאחר מכן הודיע לילדה שתקן את התקלה ועזב את המקום.

כמה ימים לאחר מכן הוא הגיע לאותו רחוב בכפר סבא נתקל בשני ילדים בני עשר. הוא אמר שהגיע לעשות הפתעה לאביהם כשיגיע לבית. "רציתי להתקשר לאבא שלי אבל הוא אמר שלא כדאי כי הוא מכין לו הפתעה", העידה הילדה במשטרה.

גם במקרה זו הוא ביקש מאחיה של הילדה לתת לו גרביים כדי שיתקן תקלה במקלחת. הוא נכנס לחדר השינה וגנב משם שני ויברטורים, מחשב נייד, תכשיטי זהב בשווי של למעלה מ-15 אלף שקלים, ולאחר מכן נעלם כאילו בלעה אותו האדמה.

יום לאחר מכן הגיע לבית ברעננה. בן ישראל בר הציג עצמו כעובד חברת החשמל, אשר נשלח לבדוק אם מערכת החשמל בבית תקינה. בעוד בעלת הדירה עסוקה בבישולים, ל' גנב לה תכשיטי זהב בשווי של אלפי שקלים.
הוא לא הסתפק בגניבה הזו ועבר לדירה אחרת באותו בניין, במחשבה שהמזל יאיר לו פנים גם הפעם. הוא דפק על הדלת, וביקש מבעלת הדירה לאפשר לו להיכנס כדי לבדוק את תקינות האור בבית, אבל היא דחפה אותו החוצה הבית וטרקה לו את הדלת בפנים.

במקרה נוסף ג', ילדה אמיצה בת 13, גירשה את בן ישראל בר מהבית, והזהירה אותו שתתקשר למשטרה." הוא דפק על הדלת. פתחתי לו אותה. הוא אמר שהוא רוצה לבדוק את החשמל". ג' אמרה שתתקשר להוריה, אבל בן ישראל בר התעקש שלא. "צעקתי עליו שילך מפה לפני שאני מתקשרת למשטרה והוא עזב את הבניין".

בעקבות פעילות חוקרי המשטרה במרחב השרון, בן ישראל בר ' אותר בעקבות תלונות שהוגשו נגדו, וכן בגלל מצלמות האבטחה בכניסה לבניינים אשר תעדו את פניו.

בן ישראל בר נעצר, ובחקירתו הוא קשר את עצמו לאירועים והודה במעשים. לשכת התביעות במשטרה הגישה נגדו כתב אישום לבית המשפט השלום בכפר סבא בגין עבירות של גניבה וכניסה למקום מגורים. התביעה המשטרתית דורשת לעצור אותו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, בנימוק שאם ישוחרר יחזור שוב לגנוב.