לפני מספר שבועות פרסמה מובילאיי קול קורא לסיוע לארגונים ועמותות הזקוקים למענק כספי, במטרה לתמוך בהמשך קיום פעילותם למען שמירה על חוסנו של הציבור הישראלי וחיזוק המשק. בתוך שבוע הוגשו כ-2000 בקשות למענקים, והיום, (27.4.20), מודיעה החברה כי היא סיימה את תהליך הסינון והבחירה, שקיימה בסיוע עמותת "מתן משקיעים בקהילה". המענקים יועברו כתרומה לכ-100 ארגונים, בסכומים שונים, שנפגעו ממשבר הקורונה, במטרה לאפשר מתן מענק משמעותי.  

מפילוח נתוני המענקים עולה כי הסכום חולק לארגונים הפועלים בתחומים שונים, ביניהם למעלה מ-4 מיליון שקלים בתחום הרווחה, יותר ממיליון שקלים יוקדשו לרכישת ואספקת מזון, ומיליון שקלים נוספים לתחום התרבות, למעלה מחצי מיליון שקלים לתחום הבריאות, וכחצי מיליון שקלים נוספים בתחום החינוך. 4 מיליון שקלים הנותרים מתחלקים בין מספר תחומים, סיוע לעסקים, אוריינות דיגיטלית, שירותים פסיכולוגיים מקוונים, תרבות ואחרים. עוד עולה כי כ-32 אחוז מהסכום הכולל יוענק לארגונים אשר מסייעים לאנשים עם מוגבלות, 14 אחוז לקשישים, 10 אחוז לנשים בסיכון ועוד.

ממובילאיי נמסר: "בהיותה של מובילאיי חלק בלתי נפרד מהמשק הישראלי, וכחלק מאמונתה העמוקה כי בתקופה כזו יש להפגין סולידריות וערבות הדדית מכל מי שידו משגת, מובילאיי שמחה וגאה לתרום למגוון כל כך רחב של תחומים ואוכלוסיות".

מערכת הגנה לרכב (צילום: shutterstock By cybrain)
מערכת הגנה לרכב | צילום: shutterstock By cybrain

שילוב הדוק של תוכנה וחומרה

מובילאיי, חברת בת של אינטל, מובילה עולמית בפיתוח ראייה ממוחשבת ולמידת מכונה, ניתוח נתונים, לוקליזציה ומיפוי עבור מערכות סיוע מתקדמות לנהג (ADAS) ונהיגה אוטונומית. ייחודה של הטכנולוגיה טמון בשילוב הדוק של תוכנה וחומרה. אלגוריתמים לראיה ממחושבת מהמתקדמים בעולם יחד עם שבבי EyeQ® פרי פיתוחה מספקים פתרונות לכל אחת מדרגות האוטונומיה ברכבים, החל ממערכות עזר לנהג ובטיחות לנהיגה סמי-אוטונומית ועד נהיגה אוטונומית (רמה 4) מקצה לקצה.

עד היום, סיפקה מובילאיי טכנולוגיה ליותר מ-50 מיליון רכבים ברחבי העולם ואילו מרבית מיצרני הרכב נמנים על בסיס לקוחותיה, בהם ג'נרל מוטורס, פורד, במוו, קבוצת פולקסווגן, יונדאי, קיה, מאזדה ועוד. לאחרונה הודיעה החברה על כוונותיה להתרחב לתחום התחבורה כשירות (Mobility-as-a-Service) כספק של שירות הסעת המונים אוטונומיים בפריסה עולמית. בתוך כך, בשנת -2022 צפויה החברה להשיק את שירות המוניות האוטונומיות המסחרי הראשון בישראל יחד עם פולקסווגן וצ'מפיון מוטורס.