בבוקר יום רביעי האחרון הגיע לבית מפעל הפיס הזוכה בפרס השני בדאבל לוטו, על סך מיליון וחצי שקלים, בהגרלה שהתקיימה ערב קודם לכן.

הזוכה, נשוי ואב לשניים, מתגורר באחד מיישובי עמק יזרעאל, צפוי בעוד מספר ימים בודדים לחגוג את יום הולדתו ה-50.

"הבוקר התעוררתי עם מצב רוח מרומם במיוחד", סיפר הזוכה. "לא יודע איך להסביר זאת, אבל הרגשתי שהולך להיות לי יום עם בשורות טובות. כהרגלי, הגעתי למכולת השכונתית, כפי שאני נוהג תמיד לעשות יום לאחר ההגרלה, לבדוק את הטופס ולשתות קפה. כשהזכיין העביר את הטופס במכונה הוא התקרב אלי ואמר לי בלחש: 'יש לך כאן פרס גדול. רוץ מיד לבית מפעל הפיס!'. לא התאפקתי, וישר התחלתי לצעוק ולקפוץ משמחה. כל הנוכחים במקום חשבו תחילה שהשתגעתי, אבל ברגע שהבינו מה עומד מאחורי פרץ השמחה, כולם התרגשו ביחד איתי. שתיתי בלגימה אחת את הקפה ומיד התקשרתי לאשתי וליתר בני המשפחה הקרובה וסיפרתי להם על דבר הזכייה".

מיליון וחצי השקלים בהם זכה הגיעו בדיוק בזמן. לפני מספר חודשים החליט הזוכה לשנות כיוון תעסוקתי.

"במשך 20 שנים עבדתי בתעשיית ההיי-טק, אבל לא הייתי מאושר. כל שעות הלחץ והטירוף אולי התאימו לי כשהייתי צעיר יותר. קבלתי החלטה לקחת פסק זמן. למעשה, בדיוק לפני שבוע היה זה יומי האחרון בעבודה. בדרכי לבית מפעל הפיס הרהרתי לעצמי שבזכות ההחלטה לעשות את השינוי המקצועי בחיי, המזל האיר לי פנים".

בדרך למפעל הפיס הזכירה אשתו של הזוכה שהוא הבטיח למשפחה טיול בחו"ל. "אבל זה היה לפני 'משבר הקורונה'", הוא מודה. "עניתי לה: 'כל דבר בזמנו, אפשר גם לצאת לחופשה חלומית בישראל. אני מתכוון להגשים חלום ישן, בו ארכוש נכס להשקעה, אשפץ ואשדרג אותו לפי ראות עיניי".

"אני שמחה לשמוע בכל פעם מחדש את הסיפורים האנושיים המרגשים של הזוכים, אשר חלקים מהם מסמנים עבורם משמעות מיוחדת שמקדמת את מזלם הטוב ומאפשרת להם לפתוח בהתחלה חדשה בחיים, עם אינספור הזדמנויות", הוסיפה סמנכ"לית שיווק מכירות ופרסום במפעל הפיס, דפנה נעים שאול.

 הגרלת הלוטו עברה לאחרונה מספר שינויים במהלכם תקרת הפרס הראשון בלוטו עלתה ל 40 מיליון שקלים (במקום 28 מיליון שקלים) ובדאבל לוטו – הפרס יכול להגיע עד 80 מיליון שקלים. הפרס השני גדל ב- 50% ל- 750,000 שקלים (במקום 500,000 שקלים) ובכל הגרלה בה לא יילקח הפרס השני, יעלה הפרס ב- 750,000 שקלים נוספים. בנוסף, הפרס הראשון בלוטו יחל מ- 5 מיליון שקלים  (במקום 4 מיליון שקלים) ועד 10 מיליון שקלים בדאבל לוטו (במקום עד 8 מיליון שקלים).