לפני כשבועיים, בצהרי היום ברחוב ברודצקי בנתניה, נגנב אמבט ג'קוזי שהונח בחצר בניין.

על פי החשד, הגנב, שהבחין בג'קוזי, שכר את שירותיו של נהג משאית גדולה וביקש ממנו להעמיס את ג'קוזי השוקל מאות קילוגרמים לעיניהם המשתאות של עוברים ושבים. אחד מהם התקשר לתחנת המשטרה כשמצלמות הבניין מתעדות את הגניבה.

יעקב רוזנווסר, בעל הג'קוזי שאותו התכוון להתקין בדירתו, מיהר להגיש תלונה בתחנת המשטרה בעיר. הוא דרש מהחוקרים לבדוק מיד את מצלמות האבטחה ברחוב כדי להשיב את האמבט בטרם יגיע לשטחי הרשות הפלסטינית או לאחד הישובים באזור השרון.

"הם אמרו שיגיעו תוך שעה לראות את המצלמות אבטחה", טוען רוזנווסר, "אבל כשראיתי שאף אחד לא מגיע, צלצלתי שוב. המוקדן אמר שיגיעו בערב כי יש להם אירועים דחופים לטפל בהם".

אבל חרף הבטחת המוקדן, רוזנווסר נדהם לגלות כי כבר למחרת הגשת התלונה , נמסר לו במשטרה כי היא נסגרה והחשוד בגניבה לא אותר.

"הייתי בטוח שהם ייקחו מיד את מצלמות האבטחה ברחוב כדי לאתר את נהג המשאית והגנב וימצאו את הג'קוזי הגנוב אבל לצערי זה לא קרה. הם בחרו לא לעשות כלום, זה גקוזי שעולה 35 אלף שקלים", קבל רוזנווסר.

רוזנווסר לא ויתר ופנה לראש עיריית נתניה, מרים פייברג, וביקש את עזרתה לאתר את פרטי המשאית עליה הועמס הג'קוזי.

ראש העיר נענתה לבקשה ונתנה הוראה לבכירי אגף הפיקוח לעבור על 250 מצלמות אבטחה המותקנות ברחבי העיר כדי לאתר את המשאית עליה הועמס הג'קוזי שנגנב.

לאחר שבאגף הפיקוח הצליחו לאתר את פרטי המשאית, רוזנווסר הגיע שוב לתחנת המשטרה ומסר לחוקרים את פרטי המשאית ומספר הרישוי שלה אבל לטענתו החוקרים מסמסו את החקירה.

"החוקרים איתרו את נהג המשאית אבל האמינו לגרסתו שלא ידע שהוא גונב ג'קוזי, אלא ביצע עבודה שביקש ממנו החשוד במעשה, שאותו הוא לא מכיר. הם היו צריכים בכל דרך לגרום לנהג למסור מידע על החשוד בגניבה וכך לאתר את הג'קוזי שגנבו לי", הוא טוען, "אבל הם האמינו לנהג ומאז החקירה תקועה. הרי מישהו שילם לו על ההובלה הוא לא העמיס את הג'קוזי על דעת עצמו. פניתי למפקד תחנת המשטרה, שלחתי מיילים, פקסים כלום. לא עונים לי בכלל. לצערי אי אפשר לסמוך על המשטרה שתסייע לאזרח במצוקה. היום זה אני מחר אזרחים אחרים שיישארו חסרי אונים".


ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מיד עם קבלת התלונה במשטרה בחודש שעבר נפתחה חקירה שעודנה מתנהלת בימים אלו. במסגרת החקירה בוצעו ועוד יבוצעו מגוון פעולות חקירה בהן: איסוף ראיות, גביית עדויות, חקירת חשודים וכיוצא בזה. עם סיום החקירה ובהתאם לתוצאותיה יעודכן המתלונן בהתאם. נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ובמקצועיות במטרה להגיע לחקר האמת. לאתר את הרכוש שנגנב ולמצות את הדין עם המעורבים".