בעוד כשבועיים נחגוג את ליל הסדר בצל הקורונה. ממשלת ישראל הטילה סגר כמעט מוחלט על האזרחים, ורבים מסתמכים על שירותי המשלוחים של רשתות המזון במקום לצאת לקניות בסניפים. אך זמינות המשלוחים הולכת ופוחתת – וכדאי לתכנן כבר מכשיו את הקניות לחג. בדקנו האם נותרו משלוחים לשבוע של ליל הסדר שיחול בעוד פחות משבועיים, ביום רביעי, ה-8.3. הבדיקה נערכה באתרי הסופרמרקטים הגדולים – יינות ביתן אונליין, קוויק, רמי לוי באינטרנט ושופרסל אונליין – במטרה לוודא אם יהיה ניתן לקבל משלוח מספר ימים לפני החג.

נכון למועד פרסום הכתבה, חלונות האספקה לשבוע הבא כבר כמעט ואזלו לחלוטין - ולכן ניסינו לשריין משלוחים קדימה, לשבוע שמתחיל ביום ראשון, ה-5.3. בשופרסל בחיפה, רמת גן ואשדוד כבר אזלו חלונות האספקה לפני פסח, ודווקא באתר של רמי לוי, שהוכח כמשתלם ביותר להזמנות אונליין, לא ממהרים לפתוח חלונות אספקה נוספים מעבר לשבוע מיום החיפוש - ומשלוחים לשבוע הבא כבר לא זמינים. אז איפה בכל זאת תוכלו למצוא משלוח זמין לשבוע החג?

מרמי לוי נמסר: "כרגע אנחנו בתפוסה של 500 אחוז וסוגרים שבוע קדימה. בכל בוקר אנחנו פותחים את האתר לעוד 20 אחוז נוספים בהתאם ליכולת הליקוט. אין עניין להציג שבועיים קדימה כי אנחנו לא יודעים מה יהיה בעוד שבועיים".

מקבוצת יינות ביתן, אתרי המכר יינות ביתן ומגה נמסר: "נכון לכרגע, החלונות פתוחים לשבועיים מראש, אנו מאמינים שבמהלך הימים הקרובים וככל שנתקרב לחג יצטמצמו מספר החלונות, מכיוון שהביקוש ילך ויגדל. האתרים שלנו מוכנים לפסח, המוצרים הכשרים מסומנים לחג וניתן לסנן את האתר לקניה של מוצרים כשרים בלבד. ממליצים בחום ללקוחותינו להקדים את הקניות. יחד עם זאת, הכל כפוף להחלטות המדיניות המשתנות תדיר ואנו קשובים להוראות ולהנחיות".

משופרסל נמסר: "בעקבות בקושי שיא חריגים מאד בהיקפם לאור אירועי התקופה, בחלק מהאזורים ישנה דחייה של חלון האספקה במספר ימים. אנו מרחיבים מאד את היקפי הפעילות, לרבות גיוסים למעלה מ-1,500 עובדים לחברה בשבוע האחרון והכשרת עשרות סניפים נוספים לפעילות אונליין, ביצוע עבודת לילה סביב השעון - הכל בכדי לתת מענה לצרכי הלקוחות בימים אלו ולהרחיב את השירות ככל הניתן".