חנויות הרחוב נפתחו השבוע מחדש אך בעלי עסקים רבים עדיין נמצאים במשבר כלכלי לא פשוט בעקבות הסגר הממושך. ישנם לקוחות שחוששים להיכנס אל חנות סגורה, ולכן בעלי חנויות מוציאים סחורה החוצה, לעיתים בניגוד לחוק העזר העירוני.

פקחים הגיעו אתמול (רביעי) לחנות "אופנת דולר" ברחוב סוקולוב בחולון אחרי שהבחינו בסטנדים שעומדים על המדרכה מחוץ לחנות. הם נתנו דוח לבעל החנות, רמי יצחק, והחרימו את הסחורה.

בתגובה לכך, רמי יצא החוצה ולעיני העוברים והשבים ההמומים דקר את עצמו מספר פעמים בראש תוך שהוא צועק "תחזירו לי את הסחורה שלי". אמבולנס פינה אותו לבית החולים כשמצבו בינוני והוא סובל מאיבוד דם.

הבוקר, סיפר רמי בשיחה עם נסלי ברדה ב"חדשות הבוקר" מה הוביל אותו לבצע את המעשה הקשה הזה: "לא מספיק שנותנים דוחות, עכשיו גם התחילו לקחת לי את הסחורה", תיאר, "לקחו לי אתמול סחורה באלפי שקלים. זאת סחורה של חורף שאני מוכר ממש בלי כסף, בהפסדים. אני לא יודע מה לעשות עכשיו".

נכונה הטענה שלהם שהצבת סטנדים בחוץ?
"בגלל הקורונה אנשים מפחדים להיכנס לחנות. שמתי בחוץ סחורה כי אנשים רואים את המחירים וקונים. מעילים וז'קטים ששווים 200 שקלים אני מוכר ב-40-50 שקלים. שואלים אותי, 'איך אתה מוכר במחיר הזה?'. המחיר קונה אותם. את הסטנד ששמתי הצמדתי קרוב לחנות שלי, משאית הייתה יכולה לעבור שמה".

קיבלת מהמדינה מענקים כדי לעזור לך לעמוד על הרגליים?
"אני לא מקבל בכלל מענקים. בשנים 2018-2019 היה לי בלגן, לא עבדתי בגלל בלגן אישי והגירושים. לפני זה עבדתי טוב 30 שנה. המצב קשה, אבל אני עושה את הדברים האלה בשביל הילדים שלי, לא בשביל אף אחד אחר. אני לא לקונה לעצמי כלום, לא חולצות ולא מכנסיים, אני עובד רק בשביל הילדים".

תגובת עיריית חולון: "כבר ביום ראשון השבוע התבקש בעל העסק להצמיד את הסטנד לחנותו ולאחר שסרב ניתן לו דוח. הוא עשה זאת מספר פעמים במהלך החודשים האחרונים ובכל פעם סרב להישמע להוראות החוק ופצע את עצמו בצורה שטחית אל מול מצלמה מוכנה מראש. עם כל ההבנה למצב שבו נמצאים בעת הזו בעלי העסקים, לא ניתן ליצור מכשולים על המדרכות שמיועדות למעבר חופשי של הולכי הרגל, ולסכן אותם".