יובל שטייניץ מהליכוד (תמונת AVI: אור גץ, חדשות1 ערוץ 2)
שטיייניץ, "הבעיה נובעת מהיחלשות הדולר בעולם" | תמונת AVI: אור גץ, חדשות1 ערוץ 2

שר האוצר, יובל שטייניץ, אמר היום בראיון לרשת ב' כי החלטת בנק ישראל לעבור מקניה יומית לקניה מזדמנת של דולרים היא החלטה בכיוון הנכון. שטייניץ אמר כי בנק ישראל והאוצר מתואמים ומתייעצים בעניין זה.

שטייניץ הוסיף ואמר כי באוצר מקשיבים היטב ליצואנים, נוקטים וינקטו צעדים לסייע להם, חובתו של האוצר גם לבחון את האפשרות של הטלת מס על ספקולנטים בשוק המט"ח, אך הבהיר כי הניסיון מצעדים כאלה בעולם לא היה מוצלח.

"יש לנו בעיה אמיתית" אמר "והיא אינה נובעת מספקולנטים, אלא מהיחלשות של הדולר בכל העולם". השר אמר כי לא יקבע תחום לשער הדולר וחלפו הימים שבהם מדינת ישראל קיבעה את השקל מול הדולר.

שר האוצר עוד הוסיף וציין כי אינו יכול לקבוע שעברנו את המשבר ויש לפנינו טלטלות לא קלות, אבל אנחנו בהחלט בדרך הנכונה. כמו כן, הוא מקווה שבעוד חודש חודשיים משרד האוצר יוכל לעדכן כלפי מעלה את תחזית הצמיחה שלו. שטייניץ מאמין כי האבטלה בישראל תתחיל לרדת כמה חודשים לאחר שהצמיחה תחזור.

שטייניץ התייחס לנושא הדולר במהלך ביקור שערך היום במפעלי אוסם ואלביט בעיר שדרות ואמר כי הוא סומך על הנגיד פישר.

"המהלך האחרון של פישר תואם איתנו, אני סומך על שיקול דעתו של הנגיד. בנק ישראל עובר ממדיניות של קנייה קבועה ומחוייבת לקנייה מזדמנת לפי הצורך. זה הוא מהלך נכון. אנו גם תומכים ביצוא ולא רק בנק ישראל באמצעות מדיניות מוניטארית".

שטייניץ הוסיף כי "נתנו ערבויות ליצוא לדוגמא ושוקלים כעת צעדים נוספים". כפי שנחשף ב"גלובס" שלשום, שטייניץ הקים פורום סיעור מוחות בנושא בו שוקלים בין השאר ביטול הטבות מס למשקיעים זרים ועידוד השקעות של גופים מוסדיים ישראלים בחו''ל באמצעות הטבות מס.