המשטרה עצרה הבוקר שישה חשודים בעקבות תחקיר כנופיים המגנטים של התכנית "יצאת צדיק" וחיים הכט. חקירה סמויה בנושא התנהלה מאז השנה שעברה

המשטרה מייחסת לחשודים עבירות רבות, בהן זיוף בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, התפרצות לבתי מגורים וגנבה, הונאה בכרטיס חיוב,  גנבה, עושק על ידי הפקעת מחיר ועבירות מס. 

כנופיית המגנטים  נהגו לעקוץ בעיקר קשישים, תוך המצאה של תקלות, איומים וגביית סכומי עתק של עשרות אלפי שקלים. צוות יצאת צדיק עקב אחרי חברי הכנופיה, הזמין אותם לדירות שונות לתקן תקלות פשוטות ונעקץ לעיני המצלמות.

השיטה זהה בכל המקרים, האינסטלטור מבצע את התיקון ומתקשר לבוס שקובע את העלות. כל שיחות הטלפון נשלחו למומחה לזיהוי קולות שאישר באופן וודאי שאכן מדובר באדם אחד שמפעיל את הכנופיה - אריאל ברוכים.

לדברי המשטרה, החשודים לא הסתפקו בגביית היתר ובמקרים אחדים אף גנבו מבתי הלקוחות תכשיטים, כסף מזומן, המחאות, כרטיסי אשראי בהן עשו שימוש תוך שהם ממציאים אמתלות שונות ומשונות כדי להוציא את הקורבן  מהדירה.

לאחרונה, כך עולה מחומר החקירה, שכללו החשודים את אופן פעולתם ונהגו להתקשר לתושבים תוך התחזות לנציגי תאגידי המים ולעתים לנציגי חברת החשמל. הם הודיעו על קלקול בצנרת או בארון החשמל והציעו את שירותיהם בפתרון הבעיה.  במקרים אלה גבו החשודים סכומי עתק בעבור "תיקון התקלה", מבלי שבוצעה כלל עבודה.

במקביל התנהלה חקירה גדולה במס הכנסה והתיק הועבר לפרקליטות. כל ממצאי התחקיר הועברו למשטרה וכן נמסרה עדות.