זה קרה ביום חמישי בכניסה לאחד החופים בעיר אילת, כשהגבלות התנועה עדיין עמדו על 100 מטרים מהבית. שוטרים עצרו תושבת שהפרה את הוראות הסגר בכמה קילומטרים. כשהם שאלו אותה לפשר מעשיה, הם נדהמו מהתשובה: "שמעתי שהדולפינים רעבים אז באתי להאכיל אותם".

למרות שהתעקשו להסביר לה שאין דולפינים בחוף, ואחרי שהדגישו כי חרגה מתחום 100 המטרים, ענתה התושבת באלגנטיות: "ראיתי אותם מהמרפסת בבית". השוטרים נתנו לה קנס בגובה 500 שקל. אך זה לא הסיפור ההזוי ביותר בו נתקלו תושבי אילת: ביום שישי נתפסה אישה בת 25 כשהיא שוחה בחוף החשמל בעיר. "מה פתאום שחיתי?", ענתה לשוטרים. "בסך הכל באתי לחפוף את השיער בים".

עד כה רשמה משטרת ישראל כ-44 אלף דוחות בגין הפרת הנחיות משרד הבריאות, הכוללים קנס בגובה 500 שקלים, לצד כמה אלפי דוחות אזהרה. בחלק מהמקרים ספגו השוטרים בתגובה קללות ויריקות, כשתושב הצפון בן 46 אף יידה אבנים לעבר ניידת משטרה וניפץ את השמשה כנקמה על דו"ח שקיבל.

"אנחנו לא ממהרים לתת דוחות לאזרחים", אמר ל-mako כסף שוטר מצוות הקורונה במרכז הארץ, שנאלץ להתמודד עם גברים קירחים שנוסעים להסתפר או תושבים שרוצים לרכוש מלאווח. "אנחנו מזהירים קודם, אבל כשיש מקרים חריגים אז אין ברירה. בריאות הציבור חשובה יותר מהכל". אותו שוטר הסכים לחשוף אותנו למציאות החדשה של השוטרים, שנאלצים להתמודד עם תירוצים הזויים במיוחד.

כך, תושב באר שבע שנתפס שלושה קילומטרים מביתו, אמר לשוטרים שהוא היה בדרכו "לקנות כדורים לתוכי שלו". "התוכי שלי כבר לא מדבר כמה ימים, אז נסעתי להביא לו כדורים כדי שתחזור לו יכולת הדיבור", הסביר. תושב אשקלון שנתפס יחד עם אחיו אמר לשוטרים: "התוכי שלי מת, אז אחי ואני הלכנו לקנות חדש".

במקרה אחר, תושב אילת שהפר את הסגר סיפר לשוטרים שהוא בדרכו לתת אוכל להוריו הקשישים. השוטרים בדקו במסוף המשטרתי, שם גילו שהוריו של הנהג מתגוררים בדימונה. הוא התעקש שהם טועים, ובתגובה הם התקשרו לאביו של הנהג – שלא ידע מה הם רוצים ממנו וטען שהוא בריא לחלוטין. התושב קיבל דו"ח, והסביר שרק רצה להתאוורר מעט בחוץ.

גם בצפון הארץ מנסים התושבים לשקר לשוטרים ונופלים בלשונם. כך, תושב אזרח שנתפס במרחק חמישה קילומטרים מביתו, טען שהוא "נוסע להאכיל את הכבשים שלו, שמרגישות לא טוב". אך בדיקה מהירה גילתה שכלל אין לו כבשים.

במשטרה מוסרים כי רשמו מאות דוחות לגברים שטענו כי יצאו מהבית כדי "להתאוורר מהאישה והילדים". "גם כשאני רוצה שקט היא שולחת אותי לקניות או להביא שישיות של מים, גם כשהמקרר מלא באוכל שמספיק לגדוד של גולני", אמר אחד התושבים שהפרו את ההנחיות. אך התירוץ ההזוי ביותר נרשם לזכותו של תושב השרון בן 25, שנעצר בשעה שתיים בלילה ביישוב מגוריו: "החברה שלחה אותי לחברה שלה להביא קונדומים כי בתי המרקחת סגורים".