כבר ב-2017 למשטרת ישראל הגיעה תלונה על שמועות בנוגע ללכלוכים מיניים בלשכת עורכי הדין. לידי מערכת mako הגיעה בימים האחרונים תלונה שהוגשה במשטרה על ידי עו"ד סוזי ארניה, רעייתו של שופט בית משפט השלום בראשון לציון, רפי ארניה.

עורכת הדין ארניה, הנחשבת למקורבת ליו"ר לשכת עורכי הדין המתפטר אפי נוה, מונתה לתפקיד יו"ר ועדת חקירה ארצית בלשכת עורכי הדין. מינויה גרם, ככל הנראה, להרמת גבות וגם להפצת שמועות - ועל רקע זה הגיעה ארניה למשטרה להגשת התלונה.

בתלונה שהגישה בפברואר לפני כשנתיים, עו"ד ארניה מציינת שורה של שמות, ומעלה טענות כלפי אנשים שהיא סוברת שייתכן שהפיצו עליה לשון הרע והשמצות מאיימות.

לדבריה, באחד האתרים נכתבו עליה ועל בעלה השמצות אישיות שיש בהן משום פגיעה בצנעת הפרט ומהוות הטרדה מינית ופגיעה מינית. בתלונתה היא חשפה, בין השאר, כי נכתב עליה "שהיה לי רומן עם בכיר בלשכת עו"ד א' ושקיבלתי את התפקיד בוועדה אך בשל רומן זה, יחד עם כל הדברים המשמיצים הנאמרים עלי ועל גופי באופן פוגעני כמפורט שם".

בהמשך, היא סיפרה שנכחה בשיחה שנוהלה בין שתי עורכות דין שדיברו עליה בנוגע למינוי: "עו"ד מ' ציינה בפני עו"ד ש' בשיחת טלפון בה נכחתי כי אני קיבלתי את התפקיד בגלל ואני מצטטת - 'אולי אם גם אני אשכב עם אפי (נוה – ש.א), אז גם אני אזכה למעמד כזה בוועדה".התלונה שהגישה ארניה למשטרה

התלונה שהגישה עו"ד ארניה מובילה לעוד פרשייה שהסעירה את מערכת המשפט. מזה שנתיים הבלוגרית לורי שם טוב נמצאת במעצר. שם טוב מואשמת יחד עם עוד שניים על כך שמתחה ביקורת על רשויות הרווחה ואנשי מערכת המשפט. נגד שם טוב והנאשמים האחרים - מוטי לייבל ועו"ד צבי זר, עומדים 120 אישומים על השמצות של עובדים סוציאליים, עורכי דין, שוטרים ושופטים במה שכונה "פרשת הבלוגרים".

שלושה שבועות לפני הגשת תלונה זו, הגישה עו"ד ארניה תלונה דומה נגד בעלת האתר המדובר - לורי שם טוב. בתלונה המקורית היא חשדה שמי שהפיצה את המידע היא שם טוב, אותה היא ייצגה בבתי משפט בעניינים שונים, אבל היא סירבה להאמין ששם טוב אכן עומדת מאחורי הפרסומים. "היא הכחישה", שחזרה ארניה, "באמת האמנתי שאין לה שום אינטרס לפגוע בי כפי שאמרה". בהמשך אמרה ששם טוב הפנתה אצבע מאשימה לעורך דין אחרת -עו"ד מ'.

בתלונה עו"ד ארניה מציינת שדיברה עם עו"ד מ' וזו אמרה לה "שהיא מוכנה ללכת לפוליגרף על כך שאין לה יד בדבר ואז בתשובה לשאלתי למי יש אינטרס לפגוע בי כך, היא השיבה שהפגיעה לא נועדה אלי אלא נועדה לאפי נוה בגל הכתבות בעניינו".

נכון להיום לא ברור מי הפיץ את השמועות על הרומן כביכול שהיה בין עו"ד ארניה לבין נוה וכן את הכתבות המשמיצות נגדה. בינתיים שם טוב יושבת במעצר עד תום ההליכים, למרות שאינה נחשבת למסוכנת ביותר, מה שמעורר לא מעט ביקורת שצפה מחדש בימים האחרונים.

הנאשמים האחרים ב"פרשת הבלוגרים", מוטי לייבל ועו"ד צבי צור כבר שוחררו למעצר בית, מה שמעלה את השאלה מדוע אותה לא ניתן לשחרר. בפרקליטות טוענים שהיא מסוכנת לציבור, אבל מבקרי מעצרה גורסים שהסיבה בגינה היא נשארת במעצר היא העובדה שחלק מהמתלוננים על כך ששם טוב השמיצה אותם הם שופטים שגורמת לחבריהם להאריך שוב ושוב את מעצרה.

ממשטרת ישראל נמסר כי אכן נפתחה חקירה בעקבות תלונתה של עו"ד ארניה ואף הוגש כתב אישום שעדיין נידון בבית המשפט.