תיירים ישראלים שמשכו כסף בכספומטים בשארם א'-ש'ייח ובנואיבה, נדהמו לגלות שנעקצו בעשרות אלפי שקלים וייתכן כי אף ביותר מזה.

אחרי גל של גניבות שפקד את הישראלים בתוך חושות ברחבי סיני, שבו, על פי החשד, צעירים מקומיים גנבו מהם במזומן אלפי שקלים בעת ששהו בים או באתרי צלילה, הגיע עוקץ נוסף וכואב לא פחות: עוקץ הכספומטים.
אלדד (שם בדוי), תושב חיפה, הגיע בשבוע שעבר לכספומט בנואיבה למשוך כמה אלפי לירות על מנת לממן אטרקציות שונות לו ולחברתו. יומיים לאחר מכן הוא נדהם לקבל הודעה שהשתמשו בכרטיס האשראי שלו בסכום של 10,000 שקלים.

"התקשרתי לחברת האשראי והתברר לי שבאמצעות הכרטיס שלי משכו כספים מבנקים בארצות הברית, וביצעו רכישות מחנויות בגדים בניו-יורק. הסברתי לנציג השירות שאני בכלל בסיני. הם העבירו את התלונה שלי לקצין הביטחון של חברת האשראי לבדוק את העניין. אני מקווה שיזכו את החשבון שלי. כל החופשה הפכה לסיוט אחד גדול. מבאס וזו פעם ראשונה שלי בסיני", הוא מספר.

גם יוני נעקץ בסכום של 12 אלף שקלים מכספומט בנואיבה. "משכתי 5,000 לירות מכספומט של אחד הבנקים הגדולים במצרים. אחרי שלושה ימים, כשאני יוצא מצלילה, אני מקבל הודעה לטלפון שלי שמשכו 12 אלף שקלים מכרטיס האשראי שלי וחגגו בקניות בחנות בארה"ב וספרד", סיפר יוני. "התקשרתי לחברת האשראי סיפרתי להם מה קרה ושאני בכלל בסיני והכרטיס אצלי. הם הבטיחו לזכות לי את החשבון ויבדקו את ההונאה שביצעו בכרטיס שלי".

יוני ואלדד לא היחידים שנעקצו בעוקץ הכספומטים בסיני. ההערכה היא שמדובר בכעשרים תיירים ישראליים שנעקצו בעשרות אלפי שקלים, וייתכן אף יותר.

התופעה המכוערת לא קרתה רק בנואיבה. כמה ישראלים אחרים נעקצו בכעשרים אלף שקלים בכספומט בשארם א-ש'ייח.

"אם הייתי יודע שהחופשה שלי תהרס בצורה כזו הייתי מגיע עם שקלים או דולרים, ולא מוציא כספים מכספומטים בסיני", ציין ע', תושב רעננה שנעקץ ב-6,000 שקלים. "אני יודע שארץ יש עקיצות כאלה במיליוני שקלים אבל פה בסיני? מי לא האמנתי שזה יקרה פה".

על פי החשד נוכלים מקומיים התקינו קורא שפתיים ומצלמות בכספומטים שתיעדו את כרטיסי האשראי כולל שלוש ספרות אחרונות בגב הכרטיסים, ומכרו אותם לרשת עבריינים בינלאומיים המתמחה בעוקץ כרטיסי אשראי.
"הייתי ממליץ לא למשוך כספים בכספומטים אלא לבוא רק במזומנים", ציין ישראלי המטייל שנים רבות בסיני, "זו האופציה הכי טובה כדי לא ליפול ברשת של הנוכלים. מי שרוצה בכל זאת למשוך כספים שיבדוק שאין במכשירים קורא שפתיים ומצלמות".