המקרה התרחש לפני כשנה וחצי. ר', נהג במכוניתו לכיוון בית החולים 'הרצפלד' שבגדרה. הטלפון שלו היה מותקן במתקן מיוחד על השמשה של המכונית. בשלב מסוים שני שוטרי תנועה שהיו בניידת משטרה, שהסתתרה בין הבתים בגדרה, אותתו לו לעצור והוא נעצר בחניית בית החולים הרצפלד.

כשהנהג עצר, עצר הם טענו בפניו שהשתמש בטלפון הסלולרי שלו תוך כדי נסיעה כשהוא אוחז בו בידו קרוב לחזה ורשמו לו דו"ח של 1,000 שקל ושמונה נקודות.

אבל ר' הכחיש את הדברים לחלוטין. "לא החזקתי בטלפון ביד. בסך הכול כיביתי את אפליקצית הוויז בטלפון כי הגעתי ליעד שלי", טען ר' להגנתו, ודרש שהדברים ייכתבו בדו"ח התנועה. הוא אף דרש והתעקש להישפט כדי להוכיח את חפותו.

נגד ר' הוגש כתב אישום לבית המשפט לתעבורה בפתח תקווה בגין שימוש בטלפו סלולרי תוך כדי נהיגה.
השוטרים העידו בבית המשפט כי המקרה אירע בצהרי היום, והם הבחינו ב-ר' מחזיק בטלפון קרוב לחזה שלו ביד ימין ומשתמש בו בניגוד לחוק. 

ר', הכחיש מכל וכל את הטענות נגדו. "מכשיר הטלפון שלי היה מותקן על השמשה. בעת שפניתי שמאלה בכיכר לחצתי כדי לכבות את הוויז כי הגעתי ליד ופתאום שמעתי שוטרים כורזים לי בניידת לעצור", טען ר', "אני מיד אמרתי לאחד השוטרים שלא החזקתי את הטלפון ביד במהלך הנהיגה. רק שלחתי את האצבע שלי לכבות את הוויז. אני באמת לא זוכר אם זה היה כשעצרתי או תוך כדי נהיגה. לא ביצעתי שום עבירת תנועה ואמרתי את זה לשוטרים".

השופטת שירי שפר שדנה בתיק, ציינה בפסק הדין כי לשיטתה נגיעה בודדת במסך הטלפון המונח במתקן קבוע על שמשת המכונית כדי לכבות אפליקציה היא פעולה סבירה. לדבריה, אם היה מדובר במקרה של נהג שהקליד בוויז את יעד הנסיעה תוך כדי נהיגה הרי שיש בזה משום סיכון בטיחותי אשר גורם לנהג להסחת דעת.

השופט הוסיפה עוד בפסק הדין , כי גם בית המשפט המחוזי שדן בתיק דומה בעבר קבעה כי נגיעה בודדת במסק טלפון סלולרי המותקן שמשת המכונית אינה בגדר עבירת תנועה. לבסוף היא החליטה לזכות את ר' מחמת הספק.