בתום התייעצות שקיים היום (ג') אחה"צ רה"מ אולמרט עם שר האוצר רוני בר-און ונגיד בנק ישראל ,פישר בנוגע לצעדים הנדרשים להגנה על החיסכון הפנסיוני הוחלט כי תואץ עבודת הצוותים המקצועיים המשותפים למשרד רה"מ לאוצר ולבנק ישראל. בהודעה שפרסם משרד רה"מ בתום הדיון נמסר כי הצוותים יפגשו בימים הקרובים "בדחיפות ובתכיפות הנדרשות".

נציין כי אמש התקיים דיון נוסף בסוגיה ובמכתב שהוציאה לשכת ראש הממשלה, נכתב שראש הממשלה שותף לדעתו של נגיד בנק ישראל כי ראוי להציג את התוכנית בהקדם וכי כל עיכוב עלול להחטיא את המטרה שלשמה נועדה התוכנית.

"לראש הממשלה יש אמון מלא בשיקול הדעת המקצועי של נגיד בנק ישראל ושל שר האוצר, והוא הנחה את אנשי משרד ראש הממשלה להמשיך את שיתוף הפעולה המקצועי עם פקידי האוצר ובנק ישראל, כל זאת מבלי להיגרר למחלוקות מיותרות שניתן לגשר עליהן עם רצון טוב וגמישות מחשבתית", נכתב.

עם זאת ניראה כי ההצעה שהעלה אמש ראש הממשלה אינו עולה בקנה אחד עם דעתו של צוות האוצר. אמש בתום הדיונים האוצר חזר על עמדתו כי אמנם גיבש מודל רשת ביטחון אולם הוא עשה זאת בלית ברירה ורק בשל לחץ עצום. בכירי האוצר הודו כי הרעיון בעייתי וכי אין שום נתונים שיכולים לומר משהו על יעילות המודל, היתרונות או הסכנות הטמונות בו. זה המודל האופטימלי האפשרי, אמרו אנשי האוצר אמש, אבל אנחנו לא אוהבים אותו, לא תומכים בהחלתו, בוודאי שלא כעת.