שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב פסקה באחרונה פיצוי של כחמישה מיליון לאדם נכה שנפצע בתאונת דרכים, אף שתועד רוקד בחתונתו ביחד עם כלתו.

הצעיר נפצע בתאונת דרכים באזור חיפה לפני כתשע שנים. הוא פונה לבית החולים 'רמב"ם' כשהוא מורדם ומונשם וסובל מפגיעות רבות בראשו ובעמוד השדרה ושברים בצלעות. הוא אושפז בבית החולים במשך כחצי שנה ועבר הליך שיקומי. לאחר מכן שוחרר לביתו כשהוא נאלץ להיעזר בהליכון ובכיסא גלגלים.

הצעיר תבע מחברת הביטוח שלו פיצויים של מיליוני שקלים בגלל נכותו הקשה והקושי שלו לתפקד ביום יום עקב שיתוק בגב התחתון.

חברת הביטוח הציגה לבית המשפט סרטונים שבו הצעיר נראה רוקד בחתונה. לטענת החברה, מדובר בעדות לכך שהפציעה שלו לא חמורה, והפיצויים צריכים להיות נמוכים. לכתב הגנה צורפו דו"חות של חוקר פרטי שעקב אחר הצעיר הנכה.

בית המשפט מינה מומחה מטעמו שבדק את התובע. המומחה ציין בחוות דעת כי הוא הצליח להשתקם באופן מעורר השתאות, ולא מרותק למיטתו או לכיסא גלגלים אבל למרות זאת נכותו קשה מאוד. מומחים אחרים קבעו שהנכות שלו היא 90.5 אחוז.

השופטת חדווה וינבאום וולצקי שדנה בתביעה, קבעה, כי אין בסרט להוכיח שמצבו של התובע טוב יותר וכי הוא נראה נשען על שני מקלות כשהוא מתנועע לצידה של אשתו על רקע שירים. לדבריה, היא לא ראתה את התובע רוקד בחתונה וכי קשה ללמוד על תפקודו  בחיי היום יום לעומת אירוע מרגש כמו יום חתונתו.

השופטת ציינה כי אין בסרטונים להוכיח שמצבו הבריאותי של התובע השתפר וכי הוא נראה לא פעם מתנייד בכיסא גלגלים או נעזר בהליכון.

השופטת קבעה כי לתובע נכות בשיעור של 80 אחוז ופסקה לו פיצוי של כחמישה מיליון שקל ועוד כ-700 אלף שקל הוצאות משפט.