איש עסקים רכש לפני כמה שנים קומה שלמה בבניין יוקרתי בתל אביב המשתרעת על פני 800 מטר. מדובר בדירה יוקרתית שוויה כמה עשרות מיליוני שקלים. בבניין יש בריכה, חדר כושר מפואר וסלבריטאים רבים שרכשו דירות בבניין ומתגוררים בו.

למרות עושרו הרב של האיש במשך כשנתיים הוא "שכח" לשלם דמי ניהול לבניין. החוב לוועד הבניין הצטבר לכדי חצי מיליון שקל. מידי פעם חברי הוועד הזכירו לאיש לשלם את חובו אבל הוא מעולם לא טרח לשלם.
לפני כמה חודשים חברי הוועד חששו שהאיש ימכור את הדירה העצומה שלו וייעלם מבלי לשלם את חובו ולכן החליטו לפנות לבית המשפט.

באמצעות עו"ד אלון לב פנה הועד לבית המשפט למפקח על רישום המקרקעין ודרשו לחייב את איש העסקים לשלם את החוב שצבר בגין אי תשלום דמי ניהול ולאסור עליו לעשות כל שימוש בדירה- מכירה או השכרה מבלי לשלם את החוב במלואו.

לאחר כמה דיונים הצדדים הגיעו לסיכום לפיו איש העסקים לשלם לנציגות ועד הבניין סכום של 500 אלף ועוד 141 אלף שקלים בתוספת ריבית והצמדה והוצאות משפט. סך כל התשלומים עומדים על מחירה של דירה יד שנייה בפריפריה: 691 אלף שקלים.

בית המשפט קבע, כי איש העסקים לא יוכל לבצע כל שינוי- מכירה או השכרה של הדירה מבלי לשלם את חובו לוועד. בית המשפט אפשר לו לשלם את חובו עד חודש נובמבר ורק לאחר שישלם את החוב הוא יוכל אם ירצה למכור את הבית ולעשות כל שימוש שירצה בו.