משבר הקורונה הדגיש לא מעט פערים בחברה הישראלית מאז שהמגפה פרצה לחיינו. אחד הפערים הבולטים ביותר הוא הפער הטכנולוגי, שהורגש כשהלמידה בבתי הספר עברה ללמידה מרחוק. המצב החדש הצריך מכל בית לפחות מחשב אחד שיאפשר לילדים ללמוד מהבית, אך בבתים רבים לא היה מחשב והילדים פשוט לא יכלו ללמוד. קוקה-קולה החליטה להירתם לצמצום הפער ויצאה למהלך רחב היקף – "לזכות לעשות טוב".

מעל ל-1,000 משפחות יקבלו הזדמנות חדשה

במסגרת הפרויקט, קוקה-קולה תשתף פעולה עם היוזמה הלאומית של הפורום הכלכלי-חברתי, ''מתחשבים'' – יוזמה לאומית התנדבותית הפועלת בשיתוף משרד הרווחה ומשרד החינוך, לצמצום הפער הטכנולוגי בקרב ילדים ובני נוער ברחבי הארץ. קוקה-קולה תסייע בתרומה של מעל 1,000 מחשבים מחודשים למשפחות מעוטות יכולת ברחבי הארץ, וכן בהעלאת המודעות לתרומת מחשבים ישנים בקרב הציבור. במסגרת המהלך המשותף, מי שיסייעו בחלוקת המחשבים יהיו עובדי החברה המרכזית – בינהם עובדי קוקה-קולה.

בנוסף, במסגרת הפרויקט "לזכות לעשות טוב", תיערך פעילות נוספת שמטרתה לסייע בצמצום הפערים הטכנולוגיים. המשתתפים בפעילות יצטרכו לאסוף את הספרות שיופיעו על כל מוצרי קוקה-קולה (למעט בקבוקי זכוכית), עד שיצליחו להרכיב את הקוד שיזכה אותם בפרס. לכל אחד מהפרסים יהיה קוד אחד. הפרסים שיחולקו במסגרת המהלך, יסייעו למשפחות בימים אלו בתקשורת ובלמידה מרחוק: לפטופ, מצלמות מחשב, אוזניות, מסכי טלוויזיה, רמקולים, מכשירים סלולריים ועוד.

רוצים להצטרף לפרויקט "לזכות לעשות טוב?" לחצו כאן 

"בתקופה הזו לכולנו יש אחריות לצמצום הפערים"

שלי שמיר-קינן, סמנכ"לית שיווק קוקה-קולה בישראל: "קוקה-קולה שמה לה למטרה להוביל מהלכים למען החברה והקהילה. בתקופה הזו לכולנו יש אחריות לצמצום הפערים החברתיים והדיגיטליים. לכן החלטנו לשתף פעולה עם הפרויקט החשוב והמשמעותי של הפורום הכלכלי-חברתי, 'מתחשבים', להעלאת המודעות לתרומת מחשבים ישנים וכן לחלק במסגרת המהלך שלל מוצרים טכנולוגיים – כל אלו יסייעו למשפחות בבתים בתקופה זו. אני קוראת לחברות ולפרטים נוספים להצטרף למאמץ ולתרום מחשבים ליוזמה הלאומית החשובה הזו".

מחשב (צילום: ליאור נורדמן)
משבר הקורונה הדגיש את הצורך במחשב אישי לכל תלמידה ותלמיד לצרכי לימוד | צילום: ליאור נורדמן

עינת זינגר, מנכ"לית הפורום הכלכלי חברתי: "משבר הקורונה והמעבר המהיר ללמידה מרחוק הציפו את הצורך ההכרחי והמיידי, לאפשר לכל תלמיד ותלמידה בישראל גישה למחשב אישי לצרכי למידה. השמשה של מחשבים מיד שניה לטובת תלמידים ותלמידות היא פתרון מהיר, יעיל וסביבתי שיסייע לצמצם פערים במערכת החינוך. כמכפיל כוח ליוזמות אחרות, המגזר העסקי מתגייס להגדיל את היקף התרומות ולעבוד באופן מתואם עם הממשלה, על מנת להבטיח שהתרומות יגיעו ליעדן. אני מודה לקוקה-קולה על תרומתם ועל המהלך החשוב והעוצמתי להעלאת המודעות למיזם".

רוצים להצטרף לפרויקט "לזכות לעשות טוב?" לחצו כאן