שטר מזויף של 200 שקל (צילום: צילום מסך)
הזיוף החדש | צילום: צילום מסך

זיוף באיכות גבוהה של שטר של 200 שקל מופץ בימים האחרונים בשווקים וברשתות. סוד ההצלחה: השיטות המסורתיות לגילוי הזיוף לא עובדות.

מתברר שהשטר החדש זויף בנייר באיכות גבוהה מאוד והוא לא ניתן לגילוי גם כאשר משתמשים בעט לאיתור שטרות מזויפים ולא בהצגתו של השטר לכיוון האור.

"זה שטר ברמות הכי גבוהות של הזיוף שעובר בקלות בסופרים ובשווקים", חשף מ', זייפן ותיק של שטרות. "הפעם השטר שזייפנו הוא בסטנדרטים גבוהים מאוד. אי אפשר לחשוף את הזיוף בסופרים ובשוק. לא בעט ולא כשמחזיקים אותו מול מנורה או השמש. זה נראה ממש אחד לאחד".

לדבריו, ניתן לזהות אם השטר מזוייף רק בבדיקה יסודית בבנקים או בצ'יינג'ים. "בבנקים ובצ'יינג'ים יש יכולות במכשירים שלהם לאתר שהשטר מזויף לכן צריך להשתמש בשטרות האלה רק בסופרים ובשוק", הסביר מ', "שלחנו אנשים מטעמנו  עם השטרות המזויפים לסופרמרקטים ולדוכנים בשוק ולא גילו שהשטרות המזויפים. עשינו עוד כמה ניסיונות בחנויות בקניונים שבדקו את השטר עם העט ולא עלו על זה שהוא מזויף".

המחירון של שטר ה-200 שקל המזויף החדש:

13,000 שקל מזויף יעלה לכם 1,200 שקלים, 20,000 – 1,800 שקלים, 30,000 – 2,400 שקלים, 40,000 – 3,000 שקלים, ו- 50,000 - 3,500 שקלים.

גורמים במשטרה טוענים, כי הם טרם נתקלו בשטר החדש שהופץ באחרונה ברחבי הארץ וכי נערכים מעקבים וחקירות אחר מפיצי השטרות ובעלי המעבדות שמדפיסים אותם. "בשנה האחרונה חשפנו כמה מעבדות לזיוף שטרות של כסף ומטבעות של עשרה שקלים ונעצרו עשרות חשודים", נמסר מהמשטרה.

"זו תופעה חמורה מאוד ואנחנו מטפלים בה במישור המודיעיני המבצעי כדי להביא למעצר החשודים והעמדתם לדין", ציינו הגורמים, "אנחנו עוקבים אחר מה שקורה ברשתות החברתיות כדי ומשתמשים באמצעים טכנולוגיים לאיתור החשודים".

קצין משטרה הוסיף כי בשנים האחרונות בתי המשפט העלו את רף הענישה לגבי הזייפנים כולל עונשי מאסר כחלק מהמלחמה בתופעה הפוגעת בכלכלת המדינה.