רחובות היא העיר הכי מאושרת בישראל, לאחר שלא פחות מ-97.5% מתושביה הצהירו שהם מרוצים מהחיים, כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) שעוסקים באיכות החיים בישראל.

הלמ"ס בדקה את הנתונים בשנת 2020 בקרב בני 20 ומעלה, בערים שמונות 100 אלף תושבים ויותר. לפי הנתונים, העיר הבאה אחרי רחובות היא בני ברק, שבה 94.5% מהתושבים מרוצים מחייהם. אחריהן נמצאת באר שבע, עם 94.3%.

בתחתית הרשימה לפי נתוני הלמ"ס נמצאות אשקלון ובת ים, עם 81.5% ו-86% תושבים מרוצים בהתאמה. בית שמש, שהובילה את הטבלה בשנה שעברה (עם נתונים שנכונים לשנת 2018), ירדה למקום התשיעי עם 90 אחוז בלבד, שלוש עשיריות מתחת לממוצע הארצי.

ומה עם תל אביב וירושלים? תל אביב ממשיכה ליהנות ממקום טוב באמצע, וממוקמת במקום החמישי. ירושלים הדרדרה בטבלה אל המקום ה-14.

לעומת השנה הקודמת, נרשמה בלמ"ס יציבות ברוב המדדים של תחושת הרווחה האישית של תושבי ישראל. שביעות הרצון מהחיים נמצאת בעלייה בממוצע, וכך גם הציפיות לעתיד ותחושת היכולת להתמודד עם בעיות, ובמקביל ירידה בתחושת הבדידות. במקביל, יותר ישראלים חשים שאין להם על מי לסמוך בשעת משבר או מצוקה, וחשים יותר אפליה.

בניגוד לשביעות הרצון מהחיים, בערים הגדולות נרשמים גם שיעורי דיכאון גדולים, וכאן אין תמיד התאמה בין תחושת שביעות הרצון לבין תחושת הדיכאון. פתח תקווה היא העיר הכי פחות מדוכאת עם 20% בלבד מהתושבים מעל גיל 20 שמדווחים שהם חשים בדיכאון לעיתים קרובות. ירושלים לא הרחק אחריה עם 20.3 מהתושבים שחשים בדיכאון. בבני ברק ובבית שמש סירבו לענות על השאלה, אולם העיר המדוכאת מכולם היא באר שבע, עם שליש מהתושבים שמדווחים על תחושת דיכאון. 

שביעות הרצון הכללית בעלייה, אבל על פי הנתונים נרשמת גם עלייה בשביעות הרצון החומרים של תושבי ישראל מהמצב הכלכלי. זאת על אף הירידה בהכנסה הפנויה לנפש ובצריכה לנפש, ואחרי שנה כלכלית קשה במיוחד לחלק לא מועט מהאוכלוסייה. כמובן, אין קשר בין רמת ההכנסה לנפש לשביעות הרצון הכלכלית. מוכיחה זאת בני ברק, שניצבת במקום הראשון בשביעות הרצון הכלכלי עם 75.2 אחוזים מהתושבים שמרוצים ממצבם. אחריה באר שבע, עם 74.6 אחוזים ובית שמש, עם 73.5 אחוזים. 

מבין ערי המרכז הגדולות, רמת גן היא העיר שבא התושבים הכי מרוצים ממצבם הכלכלי עם 71.6 אחוזים. ירושלים היא העיר שבה גרים התושבים שהכי מתוסכלים ממצבם, רק 55.9 אחוזים מהתושבים מרוצים ממצבם הכלכלי שם. מעט מעליה ניצבת בת ים עם 56.8 אחוזים. תל אביב נמצאת במקום ה-12 עם 66.1 אחוזים ורחובות, העיר המאושרת בישראל, במקום השמיני עם 69.5 אחוזים.