בכל חג אנחנו מתרגשים מהמתנות היוקרתיות שמקבלים עובדים בחברות עם ועדים חזקים כגון עובדי משרד הביטחון או עובדי חברת החשמל. אולם במגזר הלא מאוגד, המתנות לחג צנועות הרבה יותר, אפילו כשמדובר בחברות שקופתן מלאה.

גם השנה עובדי הפיננסים וההייטק עומדים בראש מצעד מקבלי המתנות. על פי סקר שערכה חברת עוקץ מערכות המתמחה בפיתוח מערכות טכנולוגיות לניהול וחישוב שכר ומערכות נוכחות חכמות, עובדי ענף הפיננסים יקבלו השנה מתנות בשווי ממוצע של 660 שקלים ואילו בענפי הסיעוד והשמירה יצטרכו להסתפק במאה שקלים בלבד. עוד עולה מהסקר כי בהייטק יקבלו העובדים השנה מתנה בשווי ממוצע של 450 שקלים.


לצד זאת, מניתוח התפלגות שווי המתנות בענף ההייטק שערך הייטקזון, מועדון הצרכנות של עובדי ההייטק, עולה כי בניגוד לתפיסה לפיה עובדי הייטק מקבלים מתנות ותווי קניה בשווי רב, בפועל, 25 אחוזים מהם יקבלו הפסח הקרוב שי בסכום שנע בין 300-400 שקל בלבד. 6.2 אחוזים יקבלו מתנה בשווי של עד 200 שקל.

עוד עולה מהסקר של הייטק זון כי מרביתם הגדול של עובדי ההייטק (70.5 אחוזים) יקבלו השנה מתנה מוחשית. רק 13 אחוזים מהעובדים יקבלו שובר גיפט קארד ו-16.5 אחוזים יקבלו תווים לרכישת מזון, כאשר הדומיננטיות כרגיל היא של שופרסל (12%) מבין התווים. אף אחת מרשתות המזון האחרות לא הצליחה לייצר אלטרנטיבה שתנגוס בנתח של שופרסל ומבין הארגונים שנסקרו, שיעורם של אלו שהציעו תווי קנייה של רשתות אחרות זניח (4.5%).

5 המתנות הכי פופולריות שינתנו השנה לעובדי ההייטק הן איי-רובוט, מכונת אספרסו ניידת נטענת, תיק בובי נגד גנבות, מחבת גריל כפולה (מתהפכת) ושואב אבק דייסון.


מתנות במספר חברות היי טק