השיטה שבה גנבו לכאורה שלוש נשים תיק מאישה בת 78 בקניון רמת אביב הייתה פשוטה, אבל יעילה להפליא.

כשהגיעה האישה, הנעזרת בהליכון, לקניון בשבוע שעבר, היא נכנסה לחנות לכלי בית. בזמן שהיא בחנה את המוצרים, נצמדו אליה שלוש הנשים, כולן לבושות שחורים. אחת הנשים הסיחה את דעתה, ובתוך כך שתי הנשים הנוספות שהיו איתה ניגשו אל תיקה של האישה, שהיה מונח על ההליכון. הן הסתירו את התיק עם צעיף, ובלי שאיש מהקונים האחרים ייראה גנבו את התיק, שבתוכו היו לא פחות מ-2,000 שקלים.

כעבור זמן קצר גילתה האישה שהתיק שלה נגנב והתקשרה למשטרה. חוקרי תחנת תל אביב צפון של מרחב ירקון , ובהם פקד אושרי אדרי, מיהרו אל החנות, והורידו את צילומי מצלמות האבטחה שהיו בחנות. הם בחנו את הצילומים הבחינו בגניבת התיק, ואולם לא זיהו את השלוש.

ארבעה ימים אחר כך, קצינת משטרה שערכה קניות בקניון והגיעה לאותה חנות כלי בית, זיהתה את שלוש החשודות בגניבה, שאותן ראתה בסרטון הפנימי שהפיצה המשטרה לשוטרים, מסתובבות שוב באותה חנות.

הקצינה הזעיקה שוטרים מתחנת תל אביב צפון שבמרחב ירקון. השוטר הקהילתי שקיבל את התלונה המקורית, יצא מביתו מיד כשקיבל את הדיווח של הקצינה, אף שלא היה במשמרת, ויחד עם שוטרי סיור שהצטרפו אליו, עצרו שתיים מהנשים לעיני הקונים בקניון.

בזמן החקירה, פנתה אחת החשודות לשוטר שעצר אותה, ואמרה לו: "אתה חושב שאתה גבר? אני כבר אדאג שגברים יבואו ויחכו לך מחוץ לתחנה". החשודה השנייה הוסיפה: "אתה יודע שהיא מג'ואריש?".

בסיום החקירה, אחת מהן שוחררה בערבויות ובתנאים מגבילים, והשנייה, זו שאיימה על פי החשד לפגוע בשוטר, הובאה לבית המשפט לצורך הארכת מעצרה. השופט עמיעד רט החליט לשחררה בתנאים מגבילים למעצר בית.

השתיים מכחישות וטוענות כי הן כלל לא הנשים שנראות בסרטון. במשטרה חושדים שהן מעורבות במקרים רבים נוספים של גניבות תיקים וארנקים, ופועלים לאתר את האישה השלישית שהייתה איתן.