אין תמונה
הבעיה של רוב הרוכשים היא שלא הייתה להם ערבות בנקאית

בשורה טובה לכדורגלן העבר אורי מלמיליאן: ביה"מ המחוזי בירושלים אישר כי יוחזרו לו 500 אלף שקל , אותם שילם עבור דירה בפרויקט דירות של "חפציבה" שקרס. כך פורסם הבוקר בידיעות אחרונות.

ביה"מ דן בבקשה לאישור הסכם פשרה בין בנק לאומי לבין מלמיליאן שיוצג ע"י עו"ד איתן ארז,
ולפי הסכם זה יוחזרו לו חצי מיליון שקל אותם שילם עבור רכישת דירה בפרויקט חופים בחדרה.
הכסף יושב, למרות שהמנהל המיוחד של חפציבה התנגד לכך בטענה שמלמיליאן הינו נושה רגיל.

מלמיליאן טען בעבר בפני ביה"מ כי חתם באפריל 2005 על הסכם לרכישת דירה בפרויקט תמורת כ-620 אלף שקל. לדבריו, במועד חתימת ההסכם שילם לחפציבה 500 אלף שקל, כאשר למזלו הרב, "ולאחר תחנונים ובקשות, ניתנה לו כנגד התשלום, ערבות חוק מכר על סכום זה". מלמיליאן טען בפני ביה"מ כי "חפציבה למעשה פיתתה סלבריטאים לרכוש דירות בפרויקט בהנחה גדולה, כדי לעשות בכך שימוש בשיווק הפרויקט".

מה קורה היום עם שאר נפגעי חפציבה?

עו"ד חן ליבנת, שטיפל בכמה נפגעים אחרים של פרשת חפציבה, מסביר:
במרבית הפרויקטים הבעיה הבסיסית הייתה כי למרבית הרוכשים לא הייתה ערבות בנקאית. לכן, ממילא רובם לא רצו את הפיתרון של לקבל כסף במקום הדירה, והעדיפו את זה שמציע להם את הדירה עם השתתפות חלקית בעלויות שלה. במקרה של מלמיליאן הוא, ע"פ הבנתי, כן קיבל ערבות בנקאית על מלוא הסכום שהוא שילם, ולכן הפתרון של החזרת הכסף כן היה יותר פשוטה במקרה הזה.

לפני כשבועיים התפרסם כי לאחר שכבר חשבו כי כספם הלך לריק, התבשרו רוכשי הדירות ב'חפציבה' בית-שמש, כי חברת צ. לנדאו שרכשה מכונס הנכסים של 'חפציבה' את זכויות הבנייה, תסיים את בניית הדירות בתוך שנה וחצי.