מסעדת "המלדיביים" לחופה של רצועת עזה נחשבת למסעדה היוקרתית ביותר ברצועה. סלבס מקומיים, אנשי עסקים, האליטה של הרצועה, ובכירי החמאס נוהגים מידי יום להגיע למסעדה ולאכול בה ממיטב המאכלים: פירות ים, דגים, בשר באיכות גבוהה מאוד.

"זו המסעדה הכי טובה בעזה עם שירות מעולה ויחס אדיב ונעים", טוען תושב העיר, "כל המי ומי בעזה באים לאכול במקום הזה. הייחוד שלה מעבר לאוכל המעולה זה היא שממוקמת על חוף הים ממש, והנוף מדהים וזה מושך אליה גם עיתונאים זרים ודיפלומטים".

בימים האחרונים הגיע מידע לצה"ל, לפיו בכירי החמאס והזרוע הצבאית מתכוונים לשגר 'צוללת' מלאה בחומרי נפץ מהחוף בו ממוקמת המסעדה, כדי לבצע פיגוע באתרים אסטרטגיים במדינה.

בצה"ל לקחו החלטה שלשום להפציץ את המסעדה. כמה טילים שוגרו למקום וכתוצאה מכך המסעדה הוחרבה עד היסוד ונגמר לבעליה נזק במיליוני שקלים.

 

 

"המסעדה הזו נחשבת לאחד הסמלים של עזה. לא כולם יכלו להרשות לעצמם לאכול במלדיביים", ציין תושב העיר, "אם היית בעזה ולא היית במלדיביים, כאילו לא נכנסת לרצועה. זה מקום בילוי יפה ופופולרי מאוד. השקיעו המון כסף בהקמת המסעדה וכל הקומפלקס סביבו".

המסעדה ממוקמת לא הרחק מכיכר אבוחצירה- שיש הטוענים שמקורותיהם יהודים, המתגוררת בעזה עשרות שנים. במשפחת אבוחצירא בישראל מכחישים קשר דם למשפחה המתגוררת בעזה. לפני כמה שנים אחד מהם נעצר על ידי השב"כ בחשד לפעילות פח"ע ונדון לשנה וחצי מאסר בפועל. כמה מבני המשפחה שותפים במסעדה עצמה.

"משפחת אבוחצירה מוכרת מאוד בעזה. יש לה מעמד וייחוס. הם עוסקים בעיקר בתחום האוכל והמסעדנות", הסביר גורם בעזה, "על פי הסיפורים בעזה הם גרים ברצועה יותר מחמישים שנה".
"כבר לא נשארו סמלים בעזה", מסכם בעצב תושב הרצועה, "הרסו הכול. החמאס החריב לנו את הרצועה. כל דבר יפה נהרס. ייקח עשר שנים ויותר לשקם את הנזקים שנגרמו לרצועה מהפצצות צה"ל".