לראשונה בישראל וברקע מגפת הקורונה, איגוד יצרניות המזון הישראלי (הכולל כ-250 יצרניות מזון גדולות וקטנות, בהן תנובה, שטראוס, החברה המרכזית למשקאות, יוניליוור, אסם, נסטלה ועוד) יוצא במיזם משותף לתרומת סלי מזון לאזרחים ותיקים בסיוע ארגון "לתת". המיזם שנקרא "תעשיית המזון הישראלית יחד בשבילכם", יוצא לדרך לקראת יום העצמאות ה-72 של ישראל, חג השבועות וחודש הרמדאן, ויחל כבר ביום חמישי הקרוב (22.4.20), כאשר בכירי יצרניות המזון והנהלת האיגוד, יחד עם צוותי ארגון "לתת", יחלו באריזת סלי המזון וביום ראשון בשבוע הבא יתחיל מבצע החלוקה. כמו כן, מרבית המוצרים בסל נבחרו על פי המלצותיה של יועצת התזונה והמדע של האיגוד, הדס יריב, ומשרד הבריאות.

"משבר הקורונה הוכיח את הצורך הקיומי של מדינת ישראל בתעשיית מזון 'כחול לבן' חזקה ועצמאית המסוגלת לספק את כל צורכי המזון של תושבי המדינה בעתות משבר. במובן זה, יצרני המזון הישראליים מהווים את 'כיפת הברזל' של הביטחון והעצמאות התזונתית בישראל", אמר יו"ר איגוד תעשיות המזון, דודי מנביץ.

"בחרנו למקד את התרומה באזרחים הוותיקים כי הם היו הראשונים להיכנס לבידוד וככל הנראה יהיו האחרונים לצאת ממנו. עבורנו זו זכות להגיש מזון, אבל גם הזדמנות וחלק מהדרך שלנו להגיד לציבור – אנחנו כאן, אתכם, תמיד", מנכ"לית איגוד תעשיות המזון, גליה שגיא.

על פי ערן וינטרוב, מנכ"ל ארגון "לתת", חברות המזון תורמות מזון בשווי של יותר מ-100 מיליון ש"ח בשנה, באופן שוטף וקבוע. אלפי טונות של מזון מחולקים דרך ארגון "לתת" ובסיוע של 180 עמותות סיוע הפועלות ב-105 יישובים בכל הארץ ובכל המגזרים. "אנו גאים בשיתוף הפעולה רב השנים עם התעשייה בעיקר בימים אלה של חירום, בהם הצורך גדול שבעתיים, ובעיקר לאוכלוסיית הקשישים הנזקקים, אשר נמצאים בקבוצת סיכון לתחלואה בקורונה".