אלי רייפמן, קבלה
קיבל ארכה. רייפמן | צילום: אור גץ

שופט בית המשפט העליון, חנן מלצר, עיכב היום (ג') את הליכי המאסר נגד אלי רייפמן, יו"ר אמבלייז, עד להחלטה אחרת בעניין.

כזכור, שופטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב, ורדה אלשיך, קבעה אתמול (ב') כי אם רייפמן לא יעביר את מניותיו באמבלייז למנהל המיוחד, עו"ד איתן ארז, תוך 24 שעות - הוא יישלח ל-45 ימי מאסר בגין ביזיון בית המשפט.

עוד קבעה אלשיך כי אם בתום 45 ימי המאסר לא יעביר רייפמן את המניות - הוא ייאסר למשך יומיים לכל יום של הפרה של צו בית המשפט. עם זאת, אלשיך נעתרה לבקשתו של רייפמן לעיכוב ביצוע החלטתה למשך 24 שעות, כדי לאפשר לו להעביר את המניות ולהגיש ערעור לבית המשפט העליון.

ואכן, רייפמן ניצל את השהות והגיש היום לעליון בקשה לעיכוב הביצוע של ההחלטה - ונענה.

נזכיר כי במסיבת עיתונאים שקיים אתמול אמר רייפמן: "מה קרה? רצחתי מישהו? אנסתי? גנבתי? כל מקורביי שיעבדו בתים על מנת לעזור לי במאבק השליטה. המרחק בין ההצהרות של איתן ארז לבין המציאות היה אדיר. ארז יכול להשיג מאלשיך כל מה שהוא רוצה. הוא אמר לי: ''אני אגמור אותך בכלא'. הוא אמר לאמא שלי: 'הבן שלך יישב בכלא'. לא חששתי שחיי בסכנה עד היום שבו ארז שלח אליי צד ג'".

"אני לא מבין את ההחלטה של אלשיך", הוסיף רייפמן. "איזה ביזיון בית משפט? אני מוכן לשתף פעולה. המשכורת שלי מעוקלת, ואני מחכה חודשים שיעבירו לי אותה כי יש לי משפחה לפרנס. אם הייתי לב לבייב, זה לא היה קורה. החוב של לבייב חמור יותר. הנושים שלי לא לוחצים. הם מוכנים לחכות שאני אממש נכסים. מה, אני אברח?".