מחר יפתחו החופים לרחצה - אך עם מה עם בריכות השחייה והקאנטרי? ארגון מנהלי בריכות השחייה, מרכזי הספורט והנופש בישראל פנה אתמול (שני) לשר הבריאות יולי אדלשטיין בבקשה לפתוח את בריכות השחייה במקביל לפתיחת עונת הרחצה בים מחר (רביעי). חדרי הכושר והסטודיו נפתחו ב-10.5, ושר הפנים אריה דרעי אישר כבר בשבוע שעבר את פתיחת חופי הרחצה – אך החלטת הממשלה באשר לבריכות השחייה צפוייה להתקבל רק היום.

"אנו עומדים נפעמים ממימדי האסון הכלכלי שפוקד את הענף ומעמיד מאות עסקים ומאות אלפי בתי אב בפני סכנת התמוטטות", כתב יו"ר הארגון ניר עוז במכתבו לשר הבריאות אדלשטיין. "המשמעות הכלכלית של חודש סגירה בתקופת הקיץ הינה אובדן ישיר ובלתי חוזר של כ-380 מיליון שקלים. ענף הבריכות מעסיק 80,000 שכירים ופרילנסרים עם מחזור שנתי של 4 מיליארד שקלים בשנה ומשרת כ-5.3 מיליון ישראלים. פתיחת בריכות השחייה יחד עם חופי הרחצה לציבור הרחב תסייע לווסת את עומס המתרחצים שצפויים להגיע לים בימים הקרובים בשל מזג האוויר הקיצוני".

במשרד הבריאות ומשרד האוצר כבר אישרו מתווה לפתיחת הבריכות, והוא ממתין לאישור הממשלה בישיבה שצפויה להיערך היום. המתווה כולל שמירה על מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם בקבלה, בקופות ובמתקנים, והגבלת הצפיפות בבריכות כך שרק אדם אחד יוכל לשהות בכל 6 מ"ר רבועים, למעט משפחות גרעיניות. עוד סוכם על חיטוי כלל המשטחים פעמיים ביום וסגירת הסאונות הרטובות והג'קוזי. לפי ארגון השחיות, הדרגים המקצועיים במשרדי הבריאות והאוצר גיבשו את התוכנית בהתאם לתוכניות הפעולה של גרמניה, הולנד וארגון הבריכות של הארגון האירופי.

גורמים בארגון מבטיחים שמפעילי הבריכות ערוכים להפעלתן על פי דרישות "התו הסגול", הכוללות בדיקת חום בכניסה, שמירת מרחק והגבלת פעילות המלתחות.

"ענף בריכות השחייה והקאנטרי מעסיק 80,000 איש. אנחנו נעצרנו ב-15 במרץ. די, הכל נפתח, את הים פותחים מחר, אפילו מערכת החינוך כבר נפתחה, ואותנו שכחו בבית", אמר ל-mako כסף גדי כץ, משתתף במאבק לפתיחת בריכות השחייה. "70% מההכנסות של הענף הן בתקופת הקיץ, ועם כל יום שעובר אנחנו מפסידים עוד כסף. הציבור רואה שהנושא לא מתקדם ואנחנו מקבלים עוד ועוד ביטולים. 

"פתיחת הבריכות תאפשר לווסת את העומס המטורף על החופים לאור עומס החום. במצב הנוכחי צפויה מחר קטסטרופה של ממש. הכתובת כבר כתובה על הקיר באותיות קידוש לבנה", סיכם.