א', אסיר משוחרר, תושב קריית מלאכי  בן 36, הבחין בשבוע שעבר בנהגת תושבת העיר השאירה את החלון הקדמי של המכונית פתוח בחלקו. א', על פי האמרה הידועה: פרצה קוראת לגנב, הכניס את ידו פנימה וגנב תיק שחור שהשאירה הנהגת על המושב.

בתיק היו כרטיס אשראי, 100 שקלים במזומן, פנקס צ'קים, וכרטיס 'גיפט קארד' בסכום של 1,400 שקלים. לאחר שנטל את השלל, הוא זרק את התיק בתוך השיחים סמוך לאצטדיון העירוני בעיר ואת הצ'קים החביא בתוך קירות גבס באחד הבניינים.

אך בעוד שהגנב היה בטוח שהוא הולך לצאת למסע של חגיגות על חשבונה של בעלת הכרטיס, התברר שהשמחה שלו הייתה מוקדמת למדי.

א' הגיע לבית מאפה בעיר ורצה לקנות עוגה בסכום של 90 שקלים. כשהגיע לקופה על מנת לשם, הוא התבקש, כמתבקש, להכניס את פרטי הקוד השודי שלו על מנת שהעסקה תעבור: "תנסי בכל זאת להעביר את הכרטיס בלי קוד. אני לא זוכר אותו", הסביר א'. המוכרת לא הצליחה ו-א' עזב את המקום בלי עוגה.

לאחר מכן ניסה כמה פעמים למשוך באמצעות כרטיס האשראי עשרות אלפי שקלים בכספומטים אבל נכשל במזימה, מאותה הסיבה. גם הניסיון לרכוש חפיסות סיגריות בפיצוציה עלו בתוהו, שכן גם שם המוכר דרש את הקוד הסודי.

במקביל בעלת הכרטיס הגישה תלונה במשטרה על גניבת התיק שלה. חוקרי תחנת קריית מלאכי בפיקודו של קצין החקירות והמודיעין, רפ"ק רוסלאן ביסטרוב, פעלו ביעילות רבה. הם ערכו איכון טלפוני בזירה ובמקביל פנו לחברת האשראי לברר האם היה ניסיון להשתמש בכרטיס.

החוקרים הצליחו לזהות את א', כעבריין רכוש שריצה עונש מאסר בכלא בגין פריצות לחנויות ברחבי העיר, ועצרו אותו. א' הודה במעשיו, והסביר כי רצה לרכוש סמים בכסף שהיה אמור להוציא בכרטיס האשראי מהכספומטים.

החוקרים החזירו את תכולת התיק לבעלת המכונית למעט 100 שקלים במזומן ש-א' כבר בזבז.

לשכת התביעות בשלוחת לכיש שבחטיבת התביעות של משטרת ישראל הגיעה כתב אישום נגד א' לבית המשפט השלום באשקלון. הוא נאשם בעבירות של גניבת מרכב, ושימוש בכרטיס אשראי.