בתקופת החגים האחרונה גילו הישראלים את סיני מחדש. עכשיו, אחרי שהבינו עד כמה משתלמות החופשות בחצי האי, והמחירים הנמוכים ניצחו את אזהרות משרד החוץ, מסתמן טרנד חדש שמביא זוגות צעירים לסיני מסיבה אחרת: חתונה בנופים מדהימים – עם חיסכון של עשרות אלפי שקלים.

אחד מהזוגות שהתחתנו לאחרונה בסיני הם עדי שרעבי ונוריאל שיש, מורת דרך ומטפל בהפרעות קשב ממושב אורה, שנישאו בחתונה מפוארת על חופי סיני המרהיבים – במחיר שמעולם לא ציפו לשלם.

"רצינו להתחתן עם כל המשפחה בגן אירועים, עם נופים יפים וקייטרינג טוב, אבל כשעשינו את החישובים הבנו שנצטרך להוציא בערך 100 אלף שקל, שזה סכום שאין לנו, וגם לא נראה לנו מוסרי לשלם, בטח לא על אירוע של 4 שעות", מספרת שרעבי.

כחודש לפני מועד החתונה החלו השניים להעלות רעיונות למקומות שבהם יוכלו  לערוך את חתונתם. "התחלנו לחשב מסלול מחדש ולחשוב איפה נוכל לעשות את החתונה הכי טובה, בטבע כמו שאנחנו אוהבים ובמחיר שפוי". לבסוף, לחלל האוויר נזרקה המילה "סיני".

הרעיון נשמע מורכב לכאורה, אבל הנופים, האווירה, החופים היפים והעובדה שהמוזמנים יוכלו ליהנות מיומיים של שיכרון חושים הכריעו את הכף. "ויתרנו על גן האירועים בארץ שהיה עולה הון תועפות, והחלטנו ללכת על סיני", היא אומרת, "רצינו לעשות משהו מיוחד, שונה, והכי חשוב, להתאחד בטבע, הדבר שאנחנו מחוברים אליו יותר מהכל. התעלמנו מכל רעשי הרקע מסביב, והחלטנו לעשות משהו שונה מכל מה שהאחרים עושים, ומה שטוב לנו".

50 מוזמנים, סוף שבוע שלם, 15 אלף ש"ח

לפני כשבועיים התקיימה החתונה של בני הזוג בדיונת "סולטנה" בנואיבה, שנמצאת בבעלות מקאבול, דמות מוכרת  בקרב המטיילים בסיני, שאותו אביה של שרעבי מכיר משנות השבעים, אז התגורר בנואיבה. 50 המוזמנים לחתונה, שאחד מהם הוא חברם של בני הזוג שגם חיתן אותם, התארחו במקום לאורך יומיים בסוף השבוע, עם אוכל הכנת שף מטעם המקום. העלות הכוללת של החתונה, כולל לינה אירוח, שמלת הכלה, חליפת החתן, פרחים שהזוג הביא מהארץ וצילומי ווידאו וסטילס הסתכמה בכ-15 אלף שקל בלבד.

"לקחתי אותם לחופים ואתרים יפים בסיני כדי לצלם אותם לפני החתונה", מספרת צלמת החתונה, גלית סבג, "התוצאה הייתה מדהימה והזוג המקסים היה מרוצה". "עשו לנו חפלה בדואית, ממש כמו אלף לילה וללילה, זו הייתה חתונה של פעם בחיים", סיפרה שרעבי.

החתונה של עדי ונוריאל
החתונה של עדי ונוריאל

לדבריה, בשום מקום בארץ הם לא היו מצליחים להשיג עסקה משתלמת כל כך. "שם לא הקפיצו לנו מחירים. בגני אירועים שנמצאים על חופי הים בארץ היו מבקשים מאתנו פי כמה יותר, אבל איפה תמצא בארץ חופים כמו בסיני, וחתונה עם יומיים לינה ואוכל במחיר כמו שמצאנו?", היא אומרת, "הגשמנו את הפנטזיה שלנו, זה היה אירוע בלתי נשכח".

זמן קצר לאחר החתונה בסיני, השניים ערכו עוד חתונה עם 70 מוזמנים בבית שלוה בירושלים, שכללה גם הופעה של יהודה קיסר, ועלותה הסתכמה בכ-12 אלף שקלים. "עשינו גם חתונה אזרחית וגם חתונה דתית, שתיהן עלו לנו רבע ממה שהייתה עולה לנו חתונה אחת בגן אירועים בארץ, וכולם נהנו מהאווירה", סיכמה שרעבי, "מבחינתנו עשינו את החתונה הכי טרנדית, זולה וכיפית, ולא פשטנו רגל. אני ממליצה לעוד זוגות צעירים ללכת בעקבותינו".

בעקבות חתונתם של שרעבי ושיש, החלה סבג לקבל עוד פניות מזוגות צעירים בבקשה שתסייע להם להפיק חתונה בסיני ותצלם בה. "זה התחיל לתפוס", היא אומרת, "זה שווה מבחינת הנופים, והמחירים שווים לכל נפש ופחות מזה".

החתונה של עדי ונוריאל
החתונה של עדי ונוריאל