מלך מרוקו מוחמד השישי רכש בעיצומו של משבר קורונה אחוזת ענק יוקרתית ומפוארת במקום הכי נחשק בפריז, בלב הבירה הצרפתית, ליד מגדל 'אייפל'. שווי הרכישה מוערך בכ- 80 מיליון יורו.

את האחוזה המפוארת בשדרת "אמיל- דה שאנל" 20  רכש המלך מנסיך סעודי, חאלד בן סולטאן בן עבדלעזיז אל סעוד, לשעבר סגן שר ההגנה בממלכה הסעודית.

מדובר באחוזה המשתרעת על פני למעלה מדונם, אשר נבנתה בשנת 1912, וכוללת עשרות חדרים מרהיבים ביופיים. המלך, ככול הנראה, צפוי לשפץ אותה בעוד כמה מיליוני יורו כדי שתתאים לצרכיו.

גורמים במרוקו זועמים על החלטת המלך לרכוש את האחוזה הממוקמת למרגלות האייפל, ימים ספורים לאחר שנשא נאום לאומה בו הטיף לעמו לגלות לסולידריות ולסייע האחד על השני כלכלית כדי להתגבר על המשבר הקשה. המלך ביקש מכל אזרח ואזרח להתבונן על עצמו ולגלות אזרחות מופתית, ולסייע לחלשים בחברה כדי לצאת מהמשבר מחוזקים יותר.

המלך בן ה- 56, אשר עלה לשלטון בשנת 1999,נחשב לאחד המלכים העשירים בעולם, והונו נאמד ב-8.5 מיליארד דולר. יש לו כ-20 ארמונות פאר ברחבי מרוקו ועוד נכסים רבים ברחבי צרפת בשווי של כמה מאות מיליוני יורו.

אחוזתו של המלך מוחמד בפריז (צילום: google earth)
הכניסה לבית | צילום: google earth

חוץ מהטירה שרכש זה עתה, בבעלות המלך ומשפחתו טירה במרחק 75 קילומטרים מפריז שרכש בזמנו אביו, ודירות רבות בהם מתגוררים בני משפחתו.

במרוקו קיימת ביקורת נוקבת על החופשות הרבות של המלך בתוך המדינה ומחוצה לה, והטענה היא שהוא בקושי מקדיש את זמנו לענייני ניהול המדינה, ומטיל את האחראיות על הממשלה ושריה וכמעט ולא מתערב בהחלטות.

"במקום להיות מעורב יותר בניהול המדינה הוא ובני משפחתו מבלים בחופשות מנקרות עיניים על חשבון העם המרוקאי, כשבכל חופשה ואחוזה הוא מחזיק אלפי עובדים שידאגו לשהותם ולכל מחסורם".

"זה לא הגיוני שמצד אחד מרוקו שוקעת בתוך משבר הקורונה, העוני החריף, חברת התעופה על סף פשיטת רגל, התיירות הפסידה למעלה מעשרה מיליארד דולר והוד מעלתו קונה אחוז יוקרתית כשהעם שלו נאנק מעוני. זה אבסורד. הוא צריך לשמש דוגמה אישית לכלל האזרחים. זו התנהלות בזבזנית", זעמו הגורמים.