איך מצליחה ילדה בת 11 מטקסס לסגור עסקת ענק של 11 מיליון דולר עם רשת whole foods? התשובה היא לימונדה.

מותג ביסוויט (BeeSweet Lemonade) אותו מנהלת מיקיילה אולמר הנמרצת, יימכר ב-55 חנויות בטקסס, אוקלהומה, ארקנסו ולואיזיאנה. אם הלימודה של אולמר תצליח, השלב הבא הוא מכירות בכל ארצות הברית. מי יודע, אולי גם בישראל. תלמידת כיתה ו' מאוסטין משלבת במתכון שלה מנטה, זרעי פשתן ודבש. את שיטת הכנת הלימונדה למדה אולמר מסבתא-רבא שלה, הלן.

עוד ב-mako כסף:

חלק מהרווחים, שהולכים וגדלים, אולמר תורמת להצלת אוכלוסיית הדבורים בעולם, אולם לא תמיד היא הייתה חובבת שלהן. למעשה, אחרי שתי עקיצות כואבות בתוך שבוע, היא סבלה מפחד מדבורים. כדי להתגבר על הפחד הזה, אמה של מיקיילה הציעה לה לחקור את עולמם של הדבורים ולהבין אותם. כך למדה הילדה הצעירה על האיום על דבורי הדבש בעולם. אוכלוסיית הדבורים הולכת ומתמעטת יותר מעשור בגלל שלל גורמים, ביניהם מזיקים, תזונה לקויה וחשיפה לחומרי הדברה.

אחרי שהבינה את חשיבותם של הדבורים בשרשרת המזון, החליטה אולמר לעזור ולהוסיף דבש מקומי למתכון הלימונדה שירשה. היא החלה למכור את המשקה החדש תחת השם “Me & The Bees”, כשהיא תורמת חלק מהרווחים.

מהר מאוד התגלגלה אשת העסקים הצעירה לתכנית הטלוויזיה האמריקאית "שארק טאנק", ושם הצליחה להבטיח לעצמה 60 אלף דולר במזומן, שעזרו לה להזניק את העסק שלה עד לעסקת המיליונים האחרונה.

ניהול עסק זו עבודה קשה בכל גיל, אבל אולמר הצעירה לא מתרגשת. "אני עובדת אחרי בית ספר, אחרי שאני עושה את שיעורי הבית שלי, בסופי שבוע ובחופשות", היא סיפרה לרשת NBC, "אני כמעט ולא מרגישה לחוצה".

ברק אובמה ומיקיילה אולמר בכנס נשים בבית הלבן, יוני 2016 (צילום: ap)
מיקיילה עם ברק אובמה, יוני 2016 | צילום: ap

בין הרצאות על דוברים, השתתפות בפאנלים וטקסים של "יזמי השנה", לוח הזמנים של אולמר מלא במיוחד. היא כבר הספיקה לפגוש את הנשיא אובמה, ולנסוע לדרום אפריקה כדי להרצות על יזמות בפני נערות צעירות.

הוריה של מיקיילה לא חשים שהיא מפסידה משהו עם שלל העיסוקים שלה. "היא מאוד חרוצה", אמרה אמה, דאנדרה אולמר. "יש לה יכולת טבעית לדבר מול אנשים, אבל אני גאה במיוחד בכך שהיא לא רק יזמית חכמה, אלא גם אדם טוב. זה הרבה יותר חשוב לי מהעסק".

יודעים מה הסיפור הבא שלנו? כתבו אלינו money@mako.co.il