המיליארדר טדי שגיא חיסל את יתרת אחזקותיו בחברת ההימורים שייסד פלייטק. Globe Invest, חברת ההשקעות של שגיא, מכרה היום (ו') כ-15 מיליון מניות פלייטק. המכירה מצטרפת לעסקה נוספת שבוצעה לפני כשבועיים, כך שבסך הכול מכר שגיא 6.4% מפלייטק. לאחר העסקה, שבוצעה באמצעות קרדיט סוויס, שגיא חדל להיות בעל מניות בחברה.

המכירות האחרונות בוצעו לפי מחיר מוערך של 4.45 ליש"ט למניה, כך ששני המימושים מסתכמים בכ-90 מיליון ליש"ט. בנובמבר 2016 החזיק שגיא ב-33% ממניות פלייטק, אך מאז החל לממש מניות בהיקפים גדולים. בסך הכול מכר שגיא מניות פלייטק בשווי כולל של כ-1.1 מיליארד דולר תוך כשנתיים בלבד, לא כולל דיווידנדים של 60 מיליון דולר. מאז ההנפקה ב-2006, המימושים הסתכמו בכ-1.9 מיליארד דולר, לא כולל דיווידנדים.

שגיא ייסד את פלייטק בשנת 1999. החברה, שהונפקה לראשונה בבריטניה ב-2006, מספקת פלטפורמות לאתרי הימורים מקוונים. לחברה יש גם חטיבה פיננסית, שפעילותה היא בתחום העסקות בין עסקים (B2B) ושירותי סליקה. במהלך השנה האחרונה המניה נפלה קרוב ל-50%, בעקבות העמקת התחרות עם שוקי אסיה.

ביולי האחרון פירסמה פלייטק אזהרת רווח - והמניה קרסה ביום אחד בכ-30%. החברה מסרה כי היא צופה "השפעה משמעותית" על הכנסותיה בשנה הקרובה, וזאת לאור כניסתם של שחקנים חדשים במזרח. פלייטק לא סיפקה נתונים בדבר היקף הירידה בפעילותה באסיה, אך האנליסטים של Investec העריכו כי שיעור הירידה גבוה מ-25%.

לאחר הירידות, פלייטק נסחרת לפי שווי של 1.4 מיליארד ליש"ט, ולפי מחיר מניה של 4.53 ליש"ט. את עיקר המימושים ביצע שגיא לפני הקריסה במניה - כשנסחרה במחירי שיא. כך, בנובמבר 2016 מכר מניות בשווי של 410 מיליון דולר; במארס 2017 מכר מניות בשווי 140 מיליון דולר; וביוני 2017 מכר מניות בשווי 429 מיליון דולר.

המכירה של מניות פלייטק תואמת את האסטרטגיה של קבוצת שגיא למעבר להשקעה בתחומי הנדל"ן והייטק. במסגרת זו שגיא רכש את הקמדן מרקט של לונדון ומתחמי נדל"ן נוספים באזור הולברן. בנוסף, שגיא יזם את הקמתה של LABS, הפועלת בתחום מתחמי העבודה המשותפים והוא בעל השליטה בחברות הציבוריות KAPE, הפועלת בתחום הסייבר, ובחברת SafeCahrge העוסקת בפתרונות לתשלומים מקוונים וניהול סיכונים. בנוסף, שגיא משקיע בשנים האחרונות במיזמי טכנולוגיה וחדשנות, רובן של יזמים ישראלים. בתוך כך, לפני כחודש הוא השלים את רכישת פעילות הדיוטי פרי של סקאל.

שגיא מסר: "זו סופה של תקופה. פלייטק ממשיכה להיות חברה מלהיבה ובעלת פוטנציאל עצום ואני בטוח בהמשך הצלחתה. בשנים האחרונות החלטתי לשנות את מיקוד עסקי ולהתמקד בתחומי הנדל"ן וההייטק. מיקוד זה כולל השקעות במתחמי עבודה משותפים, מסחר אלקטרוני, סייבר, ומיזמי טכנולוגיה וחדשנות שונים".

הכתבה פורסמה במקור באתר TheMarker
כתבות נוספות:
הסעודים נוקמים בארדואן על פרשיית חאשוקג'י דרך הארנק
העברת השליטה לרמי לוי מתחילה להביא לשיפור ברווחיות של קופיקס

mako כסף - כל מה שצריך לדעת